Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

11 lutego 2016 in zwierciadło by Kamila Drecka

Spotkania: Małgorzata Niemirska

Zagrała ostatnio osobę, która ma dość wszystkiego. Życia ma dość. Sama mogłaby myśleć podobnie, bo los Małgorzaty Niemirskiej nie oszczędzał. „Nie wiem, skąd pochodzi moja siła” – mówi aktorka. I opowiada o tym, jak oswoić samotność.
fot. Rafał Masłow

fot. Rafał Masłow

W filmie Kingi Dębskiej „Moje córki krowy” zagrałaś trudną rolę. Niemalże niemą.

I to był problem. Jak nie grając, jednak zagrać. Wywołać w sobie odpowiednie emocje, które przejdą przez mało aktywną twarz, oczy, mięśnie. Potworne napięcie i ogromny wysiłek. Cały czas towarzyszył mi niepokój: „Jak to wyjdzie?”. Czy to będzie kitocha – jak to moja babcia mówiła – czy wiarygodna postać?

Zagrałaś tę rolę niezwykle wzruszająco i autentycznie. Pokazałaś coś, co jest strasznie trudne – kiedy chory człowiek traci kontakt z najbliższymi…

A jednocześnie jeszcze mózg pracuje. Musiałam zbudować postać z okruchów umierającej osoby, która już nie mówi, a jeszcze próbuje nawiązać jakikolwiek kontakt. A potem już istniejącej tylko w otępieniu, a nawet zobojętnieniu. Osoby, która – zdawałoby się – ma ochotę powiedzieć: „Dajcie mi już wszyscy święty spokój”. Tak się złożyło, że parę miesięcy wcześniej umierała moja mama i ja u niej te etapy odchodzenia obserwowałam. Najpierw czekała na wizyty, aż nadszedł moment, kiedy poczułam, że chce już odejść. Tak myślę. Czuła się zmęczona i coraz częściej mówiła: „Idźcie już”.

Więcej w Zwierciadle 03/2016. Kup teraz!

Zwierciadło także w wersji elektronicznej


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI