Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

dep
21 sierpnia 2012 in Moda i uroda by redakcja

Epilacja–estetyka, wygoda, a może konieczność

Mamy coraz mniej czasu. Więcej pracujemy, ciągle się spieszymy, a kanony urody są bezlitosne. Musimy być piękne, zadbane i eleganckie. A kobieta z klasą nie może pozwolić sobie na zbędne owłosienie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Warto więc choć trochę ułatwić sobie życie i trwale pozbyć się niechcianych włosków. Tradycyjne metody usuwania włosów wiążą się ze sporym dyskomfortem – po goleniu pojawia się zapalenie mieszków (czerwone punkty w miejscu ogolonych włosów), szczególnie często w okolicy bikini. W celu przeprowadzenia zabiegu z woskiem panie hodują najpierw włoski … tego wszystkiego można uniknąć, wystarczy przeprowadzić zabieg epilacji.

Epilacja to laserowe usuwanie owłosienia. Ich trwałe usunięcie jest po prostu wygodne. Eliminuje problem golenia, depilacji, czy podrażnień skóry.

Co warto wiedzieć?

Decydując się na zabieg epilacji, warto zwrócić uwagę, na jakim sprzęcie pracuje gabinet, w którym chcemy się jej poddać. Na rynku dostępne są już urządzenia IPL drugiej generacji Ellipse, które gwarantują najlepszą skuteczność i najwyższe bezpieczeństwo. Istotne jest również, że zabiegi przeprowadzane na takim sprzęcie są najmniej odczuwalne. Poddający się epilacji czuje więc zdecydowanie większy komfort.

– Obecnie coraz więcej firm medycznych i kosmetycznych przeprowadza tego typu zabiegi. Osobiście polecam ośrodki medyczne do ich wykonywania. Zapewnia to ich wyższe bezpieczeństwo oraz możliwość prowadzenia ewentualnej diagnostyki w przypadkach, w których owłosienie jest związane np. z zaburzeniami hormonalnymi – tłumaczy Prof. Paweł Surowiak z Instytutu DermaMed we Wrocławiu.

W przypadku zabiegów epilacji coś tradycyjnie tańszego może okazać się droższe. Często, gdy zdecydujemy się na promocyjny zabieg w zaskakująco niskiej cenie, okazuje się, że trzeba wykonać ich zdecydowanie więcej niż droższych zabiegów, wykonywanych na markowych urządzeniach.

– W tym przypadku epilacji niestety jest to regułą. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu jest ściśle związana z jakością urządzenia – mówi prof. Paweł Surowiak – należy sobie zdawać sprawę z tego, że obecnie na rynku pojawiło się mnóstwo bardzo tanich, a co się tym wiąże, niskiej jakości urządzeń. Do tego coraz częściej zabiegi są przeprowadzane w gabinetach nie mających związku z medycyną. IPL i lasery to urządzenia medyczne, więc dla bezpieczeństwa i uzyskania odpowiedniej skuteczności należy wybierać gabinety medyczne, gabinety dysponujące odpowiednimi urządzeniami I2PL Ellipse albo laser diodowy.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI