Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Skóra Almodóvara od Jeana Paula Gaultiera

Skóra Almodóvara od Jeana Paula Gaultiera / materiały prasowe
30 sierpnia 2011 in Moda i uroda by redakcja
Kostiumy do najnowszego filmu Almodóvara "Skóra, w której żyję" zaprojektował wizjoner i enfant terrible współczesnego świata mody, były współpracownik m.in. Pierre’a Cardina i jeden z ulubionych projektantów Madonny - Jean Paul Gaultier.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Francuz nie po raz pierwszy flirtuje z branżą filmową i hiszpańskim reżyserem. Już w latach 90. stworzył kostiumy m.in. do „Kucharza, złodzieja, jego żony i jej kochanka” Petera Greenawaya i „Miasta zaginionych dzieci” duetu Marc Caro – Jean Pierre-Jeunet. Z Pedro Almodóvarem współpracował natomiast przy filmach „Kika” i „Złe wychowanie”. Jednak najbardziej znany jest jego projekt skąpego „bandażowego” kostiumu dla Milli Jovovich w „Piątym elemencie” Luca Bensona, który mocno zapadł w pamięć kinomanom na całym świecie.

W „Skórze, w której żyję” widzowie zobaczą z kolei ściśle przylegający do ciała strój, który nosi piękna Elena Anaya, nowa muza Almodóvara. Będąca swojego rodzaju drugą skórą kreacja odgrywa w filmie niepoślednią rolę i perfekcyjnie współgra z atmosferą pełnego erotycznego napięcia thrillera, którą udało się stworzyć twórcy „Porozmawiaj z nią”.

Czy projekt Gaultiera ma szansę powtórzyć sukces kreacji dla Jovovich i stać się popkulturową ikoną? To okaże się już wkrótce – film wchodzi do kin 16 września. Jednak już dziś wiadomo, że na Elenie Anai prezentuje się fenomenalnie.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI