Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
10 stycznia 2012 in Moda i uroda by redakcja

Usta w pełnej krasie

Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to usta wodzą na pokuszenie. Dlatego wąskim, pomarszczonym lub spierzchniętym powiedz stanowcze: nie. Skorzystaj z poniższych rad i zachwycaj perfekcyjnym uśmiechem.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Coraz mniej wyraźny kontur ust otoczony delikatnymi pionowymi zmarszczkami to efekt starzenia – skóra z wiekiem traci naturalną elastyczność, a do tego czerwieni wargowej zaczyna ubywać pigmentu. Aby oszukać czas, można sięgnąć po makijaż – tradycyjny lub permanentny. Umiejętnie wykorzystana konturówka nie tylko zapobiega „wypływaniu” szminki poza wargi, ale pozwala też podkreślić ich kształt, a nawet delikatnie go skorygować. Kredka powinna mieć kolor taki sam jak szminka lub o ton jaśniejszy. Jeśli chcesz poprawić kontur ust na dłużej niż jeden wieczór, skorzystaj z makijażu permanentnego, który problem rozwiąże nawet na kilka lat, a przy tym nada wargom pożądaną barwę.

Zła kondycja skóry ust

O pielęgnacji ust często zapominamy, a to błąd, bo gdy usta są wysuszone i spierzchnięte nie pomoże nawet najlepsza szminka. Możesz o nie zadbać w domu, wybierając spośród takich preparatów jak balsamy, pomadki, maści z witaminą A, wazelina kosmetyczna lub – bardziej naturalnie – miód. Dwa razy w tygodniu zafunduj swoim ustom delikatny masaż wykonywany zwykłą szczoteczką do zębów o miękkim włosiu, kostką lodu owiniętą cienką bawełnianą chusteczką lub właściwym peelingiem (choćby cukrowym). Pobudzi on mikrokrążenie oraz usunie martwy naskórek.

Dla lepszego efektu pielęgnacyjnego konieczne jest wniknięcie w głąb skóry, dlatego warto sięgnąć po medycynę estetyczną. Zabiegiem skutecznie rewitalizującym okolicę ust jest hydrobalans, czyli zastosowanie kwasu hialuronowego w celu napięcia skóry, zniwelowania drobnych zmarszczek wokół ust oraz spektakularnego nawilżenia warg. Kwas podawany jest metodą iniekcji, w zależności od kondycji skóry lekarze zalecają serie 3-4 zabiegów. Ich efekt utrzyma się ok. 12 miesięcy. Kwas hialuronowy to także sprzymierzeniec kobiet w zabiegach powiększających usta.

Usta za małe lub za duże

Poprawianie rozmiaru ust wymaga szczególnej uwagi, bo przesada prowadzi do wyglądu raczej karykaturalnego, niż pięknego. W tym przypadku również można zacząć od makijażu. Usta optycznie zmniejszysz, sięgając po kosmetyki w ciemnych barwach, a powiększysz wykorzystując jasne kolory oraz błyszczyk. Szminki reklamowane jako powiększające zawierają składniki powodujące przekrwienie ust, a przez to lekkie ich opuchnięcie. Efekt działania takich preparatów do zadań specjalnych utrzymuje się kilka godzin. Dodatkowo zawierają one rozświetlające pigmenty załamujące światło, a także połyskujące drobinki dające efekt XXL.

Konturówką możesz też obrysować usta nieco poza konturem warg, ale ostrożnie! Ważny jest umiar – gdy zechcesz powiększyć je za bardzo, upodobnisz się raczej klauna niż bogini.

Kobiety marzące o uśmiechu a’la Angelina Jolie coraz częściej decydują się na zabieg powiększający usta z użyciem kwasu hialuronowego. Doda uroku, jeżli wykona go specjalista o dużym wyczuciu estetycznym. Niedoświadczony lekarz może wstrzyknąć kwas daleko poza czerwień warg, wywołując zabawny, ale przecież niepożądany, efekt „kaczorka”. Wydatne usta są piękne tylko wtedy, gdy są harmonijne. – Istotne są na przykład proporcje górnej wargi do dolnej, idealna symetria oraz przebieg tzw. łuku Kupidyna – mówi Iwona Gnach-Olejniczak z Unident Union Dental Spa z Wrocławia. Specjalista powiększający usta musi także zachować granicę górnej wargi, jeżeli zostanie ona rozmyta, efekt będzie sztuczny i wcale nie upiększający. Co ważne, wypełniacze powiększą usta nietrwale.

Usta piękniejsze raz na zawsze

Dlatego zanim zdecydujesz się na powiększanie ust za pomocą kwasu odwiedź stomatologa. Kompleksową, a przy tym trwałą i naturalną, poprawę uśmiechu gwarantuje bowiem robiący karierę na świecie Dental Face Lifting, czyli terapia łącząca medycynę estetyczną ze stomatologią estetyczną, a nawet ortodoncją i implantologią. Jak DFL wpływa na wygląd naszych ust? Uzębienie, a także kości żuchwy i szczęki, to anatomiczne podparcie dla warg. Mówiąc najprościej wystarczy to podparcie rozbudować, by uzyskać efekt harmonijnego powiększenia ust.

– Na wygląd warg ma wpływ profil twarzy, zwłaszcza jego środkowe i dolne piętro – mówi Iwona Gnach-Olejniczak. – Zauważmy, że kobiety o południowym typie urody, a także czarnoskóre piękności, mają z reguły pełne usta. Dlaczego? To proste, układ kostny środkowego piętra twarzy jest u nich bardziej rozbudowany. Wargi mają dobre podparcie, przez co nie zapadają się, a wręcz przeciwnie są pięknie uwypuklone, tak jak wypukły jest profil – wyjaśnia ekspert.

Dlatego stomatolog specjalizujący się w Dental Face Liftingu zamiast ostrzykiwać usta kwasem, uzupełnia ewentualne braki w uzębieniu i zakłada pacjentce aparat ortodontyczny. Nie tylko po to, by wyprostować zęby i stworzyć harmonijny uśmiech, ale właśnie by powiększyć usta. – Pacjentki często mają wrażenie, że usta są pełniejsze chwilowo, tylko w trakcie noszenia aparatu. Tak naprawdę wargi stają się bardziej wydatne na stałe, na skutek rozbudowy podpierających je kości – mówi stomatolog. To jeden z efektów DFL-u, obok poprawy wyglądu zębów, ich wybielenia, odbudowy. Finałem terapii może być medycyna estetyczna, czyli dodatkowe uwypuklenie urody ust kwasem hialuronowym. Jest to już jednak zabieg niezwykle delikatny, stanowiący tylko kropkę nad i.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI