Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

mat.pras.akcji
mat.pras.akcji
16 lutego 2015 in Psychologia by redakcja

Akcja psychoedukacyjna RE:akcja w depresji

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W tym dniu już po raz trzeci rozpocznie się akcja psychoedukacyjna RE:akcja w depresji – największa tego typu inicjatywa edukacyjna w Polsce.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na zaburzenia związane z depresją cierpi ok. 350 mln ludzi na całym świecie, a do 2020 roku stanie się ona drugim problemem zdrowotnym. Badania wskazują, że 1 na 20 osób przeżyła epizod depresyjny w ciągu ostatniego roku. W Polsce problem ten dotyczy ponad miliona osób i dotyka średnio dwa razy częściej kobiet niż mężczyzn. Z powodu wciąż żywych stereotypów na temat korzystania z pomocy psychoterapeuty i psychiatry wiele potrzebujących osób nie zgłasza się po pomoc i skazuje na cierpienie w samotności.

Celem akcji RE:akcja w depresji prowadzonej przez grupę ośrodków psychoterapeutycznych z kilku miast Polski jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej epidemii depresji, psychoedukacja w zakresie objawów depresji i sposobów jej leczenia oraz zachęcanie osób w depresji i ich bliskich do korzystania z profesjonalnej pomocy.

Podczas trwającej od 23 lutego do 23 marca 2015 roku akcji w 10 miastach Polski odbędzie się łącznie 70 bezpłatnych wydarzeń: wykładów, warsztatów, projekcji, wystaw – poświęconych tematyce diagnozowania i leczenia depresji, radzenia sobie ze stresem, relaksacji.

Kalendarium wydarzeń i pełen program spotkań na stronie RE:akcja w depresji


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI