Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 stycznia 2015 in Psychologia by redakcja

Miejsce przy stole wpływa na relację z rozmówcą

Jeśli czeka cię ważna rozmowa, skorzystaj z rad Allana Pease’a, speca od komunikacji niewerbalnej. Kluczowe będzie bowiem miejsce, jakie zajmiesz przy stole.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pozycja przy rogu stołu sprzyja wykonywaniu wielu gestów i utrzymywaniu kontaktu wzrokowego. Jest to więc najlepsze miejsce, jakie możesz zająć.

Jeśli siadasz obok rozmówcy, przyjmujesz pozycję współpracy. Będzie ona bardzo pomocna, jeżeli to ktoś, z kim masz wspólny cel lub z kim pracujesz nad tym samym projektem. Podobnie jak narożna, ta pozycja jest odbierana bardzo pozytywnie.

Ktoś, kto zajmuje miejsce przy stole naprzeciwko rozmówcy, przyjmuje postawę obrony i współzawodnictwa. Jeśli stół jest szeroki, stanowi to dodatkową barierę. Siadają tak osoby, które chcą pouczyć kogoś lub udzielić mu wskazówek. Ale też takie, które jeszcze się nie znają.

Pozycja niezależna, czyli po przekątnej stołu, oznacza brak zainteresowania. Lepiej jej unikać.

Źródło: Monika Maj-Osytek, „Komunikacja niewerbalna. Autoprezentacja, relacje, mowa ciała”, Samo Sedno 2014


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI