Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

123rf.com
28 maja 2012 in Relacje społeczne by redakcja-2

Stany emocjonalne są zaraźliwe

Badania mózgu wskazują, że silne emocje wpływają na synchronizacje mózgów między ludźmi. Naukowcy zastanawiali się jak stany emocjonalne wpływają na interakcje społeczne.

Wiadomo już było, że ludzkie emocje są bardzo zaraźliwe. Często uśmiechamy się na widok kogoś uśmiechniętego, ogarnia nas smutek, kiedy ktoś płacze. Fińscy badacze zajęli się tym w jaki sposób synchronizacja stanów emocjonalnych poszczególnych osób wpływa na interakcje społeczne.

Odkryli, że silne, nieprzyjemne emocje wpływają na zmiany w obszarach czołowych mózgu, wyostrzając wzrok, koncentrację i zmysł dotyku. Dzięki temu ludzie są w stanie odebrać intencje innych osób i dostrajają się do ich uczuć i działań. – Takie automatyczne dostrojenie ułatwia kontakty międzyludzkie i procesy grupowe – powiedział psycholog dr Lauri Nummenmaa. – Pojawia się we wspólnocie głębsza więź. Gdy nie ma silnych emocji, relacje bardziej nacechowane są obojętnością. Silne, pozytywne uczucia również synchronizują mózgi ludzi, jednak nie w tak dużym stopniu wyostrzają zmysły jak negatywne stany emocjonalne.

Źródło: Academy of Finland and Aalto University


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI