Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Splot Arystyczny, fot. Anna Jakubczyk.
Splot Arystyczny, fot. Anna Jakubczyk.
14 kwietnia 2014 in Psychologia by redakcja

Śpiew intuicyjny

„Śpiewać każdy może!”, powtarzamy z nutą dezaprobaty w głosie, przywołując w pamięci scenę ze znanego polskiego filmu. W ten osób demonstrujemy rzekomy dystans do własnych ograniczeń. Tymczasem zajęcia ze śpiewu intuicyjnego przekonują, że warto przełamywać ograniczenia, bo tylko w ten sposób odkrywamy siłę, jaka w nas drzemie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Myśl „nie potrafię”  często powstrzymuje nas przed działaniem, choć sami nie zdajemy sobie z tego sprawy. Ale kiedy przełamiemy ten wewnętrzny paraliż, odkrywamy własny potencjał niezależny od umiejętności i wiedzy. Tak właśnie dzieje się z osobami, które trafiają na zajęcia ze śpiewu intuicyjnego z przeświadczeniem, że śpiew to dla nich niedostępna przestrzeń.

–  Bo w śpiewie intuicyjnym nie chodzi o wirtuozerię czy technikę. To muzyka wydobywająca się prosto z serca, która bez słów pozwala wyrazić niewyrażalne. W trakcie śpiewu pojawić się mogą ukryte lub wręcz nieuświadomione emocje, głębokie pragnienia i niezrealizowane tęsknoty – wyjaśnia Anna Szyszka, która od lat prowadzi zajęcia ze śpiewu intuicyjnego. Po wielu latach grania i śpiewania muzyki bardzo różnej, jazzu, swingu, gospel i rocka zaczęła się zastanawiać, czy słowa i muzyka, które odtwarza, rzeczywiście wyrażają ją „tu i teraz”? Wybrała własną ścieżkę rozwoju osobistego i duchowego. Na jej zajęcia do Splotu Artystycznego przychodzą kobiety, które łączy jedno – są ciekawe siebie i własnych potrzeb, chcą iść naprzód, rozwijać się.

Śpiew to czysta wibracja, która płynie z głębi duszy. Wystarczy otworzyć usta i serce i pozwolić głosowi swobodnie popłynąć. Anna uczy więc świadomego oddechu, technik relaksacyjnych, technik pracy z ciałem, medytacji i Mindfulness, zachęca również do nieskrępowanego mruczenia i ziewania. – To najbardziej naturalna forma rozgrzewania głosu – wyjaśnia. –  Podczas takiej rozgrzewki puszczają napięcia w ciele, twarzy i gardle, a to z kolei pozwala otworzyć się na doświadczenie i nareszcie usłyszeć siebie. Nadchodzi wtedy moment, gdy możemy dotrzeć do naszych najgłębszych potrzeb.

– Osoby, które pojawiają się na moich zajęciach, odważniej stawiają czoła nowym wyzwaniom. To się odnosi zarówno do sfery osobistej, jak i zawodowej  – mówi prowadząca. – Dla niektórych jest to początek otworzenia się na twórczość w ogóle i okazuje się, że po latach wracają do zaniechanego niegdyś malowania, tańca czy innej ulubionej aktywności z dzieciństwa. Czasem pragną dalej rozwijać się w tym kierunku, sięgają po nowy zawód.

Kiedy rozluźnimy się i zaufamy ciału, głos płynie swobodnie i nieskrępowanie – INTUICYJNIE. Podobnie jest w innych sferach życia – blokowani przez mity na własny temat i wstrzymywani przez wewnętrznego krytyka trwamy w bezruchu. Przekraczanie własnych granic wymaga wysiłku, ale tylko w ten sposób możemy rozwijać się i nie popadać we frustrującą rutynę.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI