Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
28 marca 2015 in Seks by redakcja

O czym myślimy w czasie seksu?

Na pytanie o myśli w trakcie stosunku większość osób odpowiada spontanicznie, że jest tak skupiona na samym akcie, iż nie myśli o niczym. Tymczasem według Journal of Sexual Medicine podczas uprawiania seksu kobiety są głównie przejęte swoim wyglądem a mężczyźni swoją potencją. Jakie jeszcze myśli przelatują nam wtedy przez głowę?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Uczestnicy badań twierdzą, że zdarza się im myśleć o… ważnej prezentacji na konferencję, zakupach na niedzielny obiad czy spłacie debetu. Może się to wydać śmieszne, ale takie pasożyty myślowe dotknęły chyba każdego, choć bywają mniej lub bardziej uciążliwe.

Uprawianie seksu wiąże się nierozerwalnie z fantazjami erotycznymi, która są ważnym elementem w budowaniu własnej seksualności. Każdy ma indywidualną podświadomość erotyczną, ale niektóre fantazje są dosyć powszechne. Mężczyźni skupiają się raczej na samym akcie: marzą o dominacji lub roli obserwatora. Kobiety fantazjują na temat trójkąta, seksu z inną kobietą albo o kinky seksie; ich fantazje najczęściej pozostają w sferze wyobraźni. Specjaliści tłumaczą, że najbardziej stereotypowe wyobrażenia pojawiają się często w fazie poprzedzającej orgazm. Zazwyczaj łączą się z pierwszymi doświadczeniami erotycznymi albo wprost przeciwnie – niezaspokojonymi potrzebami.

Czy mówić partnerowi o swoich fantazjach erotycznych?Terapeuci i seksuolodzy mają różne zdania na ten temat. Najbezpieczniej uznać, że to zależy od relacji. W dojrzałym związku partnerzy powinni być wzajemnie uważni na swoje potrzeby, a więc także wiedzieć, czy mogą się dzielić swoimi fantazjami i w jakim stopniu. Warto rozmawiać taktownie i w formie zabawy. Nie należy robić z tego poważnej dyskusji na temat przyszłości związku ani stawiać sprawy na ostrzu noża. Tym bardziej, że fantazje służą przed wszystkim wzmocnieniu pożądania i przyjemności – nie muszą być koniecznie zrealizowane. Dążenie za wszelką ceną do zrealizowania fantazji może skończyć się rozczarowaniem albo dużym dyskomfortem.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI