1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Gillian Anderson pisze książkę o seksie z perspektywy kobiet. Każdy może jej wysłać swoją historię

Gillian Anderson pisze książkę o seksie z perspektywy kobiet. Każdy może jej wysłać swoją historię

Gillian Anderson (Fot. Henry Nicholls/ Reuters/Forum)
Gillian Anderson (Fot. Henry Nicholls/ Reuters/Forum)
Oglądaliście hit Netflixa „Sex Education”? Jeśli tak, na pewno zapadła wam w pamięć postać Jean Milburn, w którą brawurowo wcieliła się Gillian Anderson. Aktorka postanowiła zaczerpnąć z niej nieco w prawdziwym życiu i właśnie ogłosiła, że pracuje nad nową książką, której tematem ma być seks.

– Jako kobiety dobrze wiemy, że seks to coś więcej niż sam seks. Ale bardzo wiele z nas o tym w ogóle nie mówi. Nasze najgłębsze i najbardziej intymne lęki oraz fantazje pozostają zamknięte w nas, dopóki ktoś nie przyjdzie z kluczem – powiedziała Gillian Anderson w filmie, który udostępniła na swoich kanałach w social mediach. – Cóż, tutaj jest wasz klucz – dodała.

Aktorka wyjaśniła, że pragnie stworzyć książkę, której tematem przewodnim będzie seks, a do jej współtworzenia zaprasza wszystkie kobiety, bez znaczenia, jakiej są narodowości, orientacji seksualnej i jakie wyznają wartości. Wystarczy napisać anonimowy list zatytułowany „Dear Gilian”, taki zresztą tytuł nosi cały projekt, w którym opiszemy swoje doświadczenia związane z seksem, pragnienia i fantazje. Należy go wysłać za pośrednictwem strony internetowej www.deargillian.com. List może być napisany w dowolnym języku, a jego objętość ma mieścić się w granicy 1000–2500 słów. Z pozostałymi zasadami można zapoznać się na stronie internetowej projektu.

– Chciałbym poznać twoje fantazje: sekretne pragnienia, którymi podzieliłabyś się tylko z najbardziej zaufanymi powiernikami. Niezależnie od twojego pochodzenia, z kim sypiasz, czy masz 18, czy 80 lat – jeśli identyfikujesz się jako kobieta, chcę usłyszeć twoją historię – mówiła Gillian. Inspiracją do jej projektu miała być książka „Mój tajemny ogród” Nancy Friday z 1973 roku. Aktorka chce stworzyć jej współczesną wersję.

– Po prostu zacznij swój list słowami „Droga Gillian” i puść wodze fantazji. Oczywiście podzielę się też swoimi – podsumowała.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze