Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
28 listopada 2014 in Seks by Magdalena Rybak

Trójkąt seksualny

Dla jednych kusząca wizja, dla innych przekroczenie granic przyzwoitości. Realizacja tej fantazji wymaga dużej dojrzałości. O zaletach i pułapkach seksu w trójkącie opowiada sex coach Marta Niedźwiecka.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Motyw trójkąta seksualnego, występujący już w starożytnej sztuce europejskiej, nie stracił na atrakcyjności i do dziś pozostaje jedną z najczęściej spotykanych fantazji seksualnych. Jest to wizja dość ekscytująca, a zarazem wydaje się w miarę bezpieczna − nie zagraża poczuciu przyzwoitości tak bardzo jak na przykład wyobrażenie orgii. Co ciekawe, w powszechnym mniemaniu trójkąt od orgii odgradza jedna osoba. O ile ménage à trois wydaje się nawet prawdopodobne i wiele osób chciałoby w ten sposób urozmaicić seksualne doświadczenia, o tyle dodanie choćby jeszcze jednego uczestnika zamienia tę fantazję w coś na pograniczu dewiacji. Jeżeli pragniemy spróbować, jak smakuje seks we troje, miejmy świadomość, że powinniśmy wcześniej wszystko przemyśleć i zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Bo w tym przypadku spontaniczność nie popłaca. Warto jednak najpierw zastanowić się, czy naprawdę tego chcemy. Tak jak to było w przypadku Anny, 35-letniej projektantki wnętrz, która przyszła ze swoimi wątpliwościami do sex coacha:

ANNA: Mój chłopak zasugerował, że moglibyśmy uprawiać seks w trójkącie…
SEX COACH: I co pani myśli na ten temat?
ANNA: Że to ciekawe, ale trochę się obawiam…
SEX COACH: A czego konkretnie?
ANNA: Obecności innej osoby. Nie wiem, czy to nie zagrozi naszej intymności.
SEX COACH: A co się pani w tym pomyśle podoba?
ANNA: Jest ekscytujący, inny niż to, co robiłam do tej pory.
SEX COACH: A chciałaby pani wprowadzić ten pomysł w życie?
ANNA: Nie wiem. Mam mętlik w głowie… Może najpierw wypiszę wszystkie swoje „za” i „przeciw”, żeby to jakoś poukładać?

Z jego inicjatywy

Do niedawna z powodów kulturowych, czyli mniejszego przyzwolenia społecznego na ekspresję seksualną kobiet, to głównie mężczyzna wychodził z propozycją seksu we troje. Dziś kobiety coraz śmielej wyrażają swoje pragnienia dotyczące tej sfery. Robią to z tych samych powodów co mężczyźni – z ciekawości, chęci realizacji fantazji czy zaradzenia nudzie w związku.

Jednak niezależnie od tego, kto wyjdzie z inicjatywą, sama propozycja może zostać źle odebrana. Łatwo ją zrozumieć jako komunikat: „Nie jesteś dla mnie dość dobry/dość dobra”. Jak zatem rozpocząć taką rozmowę? Z namysłem i delikatnie. Ten, kto proponuje trójkąt na zasadzie dołączenia trzeciej osoby do pary, musi mieć świadomość, że łamie w ten sposób zasadę partnerstwa, wychodzi poza to, na co się do tej pory umawiały obie strony. Układ trójki singli jest nieco prostszy – sprawy nie komplikuje zaangażowanie emocjonalne. Nie oznacza to jednak, że nie niesie ze sobą potencjalnych niebezpieczeństw. „Dobieranie się” do trójkąta zawsze powinno przebiegać w atmosferze spokojnej rozmowy, w której uczestnicy mogą określić swoje oczekiwania i zdefiniować granice.

Strony: 1 2 3


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI