Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
15 maja 2012 in Joga i sport by Agata Berndt

Mózg w superformie

Masz problemy z koncentracją, ciągle zapominasz coś zrobić, a twoja kreatywność spadła do poziomu -1? Wiem, jak możesz sobie pomóc – ruszaj się!!!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Trening i regularny wysiłek fizyczny, oprócz zbawiennego wpływu na ciało, może również poprawić formę twoich szarych komórek!

Oto 5 powodów dla których warto ruszyć – nie tylko głową:

  1. Trening siłowy – nie tylko buduje włókna mięśniowe, ale także poprawia kondycję komórek w mózgu przez wspomaganie powstawania nowych neuronów. Dzięki temu będziesz miała lepszą pamięć i będziesz szybciej zapamiętywać nowe informacje. Czyli od dziś zaprzyjaźniasz się z hantlami i sztangą.
  2. Zrzuć dodatkowe kilogramy – naukowcy z Kent State University udowodnili, że osoby które pozbyły się nadwagi osiągały duże lepsze efekty podczas testów pamięci niż przed redukcją wagi. Dlatego  postaraj się zlikwidować złe nawyki żywieniowe i zacznij trenować.
  3. Wyluzuj – stres jest jednym z największych wrogów szarych komórek. Kiedy jesteś chronicznie zestresowana, podwyższony poziom kortyzolu może utrudniać krwi dopływ do mózgu, przez co twoja zdolność koncentracji i przyswajania informacji zostanie upośledzona.  A co jest najlepszym sposobem na stres? SPORT
  4. Trenuj na świeżym powietrzu – trening blisko natury nie tylko redukuje stres, ale też wspaniale dotlenia. A dotleniony mózg jest bardziej chłonny i łatwiej zmusić go do wytężonej pracy.
  5. Zaprzyjaźnij się z jogą – relaksuje i wspaniale dotlenia, ale także uczy koncentracji i medytacji. A naukowcy udowodnili, że medytowanie przed 12 minut dziennie (tyle chyba dasz radę wygospodarować?) podnosi aktywność mózgu w obszarach odpowiedzialnych za odzyskiwanie wspomnień i zapomnianych informacji.

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI