Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Na czym polega Bikram Joga?

redakcja
123rf.com
123rf.com
16 kwietnia 2014 in Zdrowie by redakcja
Bikram joga to uniwersalna kompozycja 26 pozycji hatha jogi uprawianych w sali podgrzanej do temperatury 41 stopni Celsjusza. Metodę tę stworzył ponad 40 lat temu w Indiach mistrz jogi Bikram Choudhury, który szybko stał się popularny w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj Bikram joga nauczana jest w ponad 1600 szkołach na całym świecie, od niedawna także w Warszawie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

90 minut korzyści

Przestrzenna sala wypełniona lustrami na pozór nie różni się niczym od zwykłej sali do ćwiczeń. Jednak tuż po wejściu do sali różnica wyraźnie jest odczuwalna: zajęcia odbywają się w temperaturze 41 stopni Celsjusza, a poziom wilgotności powietrza wynosi 40% – 60%. Zajęcia trwają 90 minut i jest składają się z serii 26 asan ułożonych w stałą sekwencję – identyczną na każdych zajęciach i dobranych w sposób angażujący każdą część ciała i każdy jego mięsień. Niezależnie od poziomu zaawansowania, wieku czy kondycji fizycznej każdy ćwiczy te same asany. Trening rozpoczyna się ćwiczeń oddechowych, potem następuje seria na stojąco i na leżąco. Każde ćwiczenie wykonuje się dwukrotnie, a nauczyciel krok po kroku objaśnia instrukcje wykonywania poszczególnych  pozycji – powtarza dialog opracowany przez Bikrama. Wysoka temperatura i wilgoć w sali sprzyja rozciąganiu ciała i czyni je bardziej elastycznym, co zmniejsza ryzyko kontuzji.

Przekonaj się do gorąca

Metoda Bikram Jogi skupia się bardziej na fizycznym aspekcie jogi niż na medytacji. Wysoka temperatura rozgrzewa mięśnie i ścięgna, przyspiesza spalanie tłuszczu. Regularne uprawianie Bikram Jogi reguluje apetyt i przyspiesza metabolizm, a intensywne pocenie się podczas zajęć sprzyja detoksykacji organizmu. Starannie dobrane pozycje wzmacniają wszystkie partie mięśni, poprawiają wydolność płuc i kondycję fizyczną.

– Bikram Joga to oryginalna metoda jogi znana i ceniona na całym świecie. Szybko daje widoczne efekty – poprawia zarówno samopoczucie jak i wygląd: dodaje energii, uczy determinacji, pomaga na kontuzje, spala tkankę tłuszczową, modeluje sylwetkę.  Niektórzy wprost przyznają, że jedne zajęcia Bikram jogi dają im tyle korzyści co połączenie intensywnego treningu na siłowni z relaksującym masażem i wizytą w saunie czy w spa – mówi Marta Hodgdon, właścicielka pierwszego w Polsce studia Bikram, uczennica Bikrama Choudhury.

mat.pras.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI