1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Apap – 5 nieoczywistych dolegliwości, z którymi pomoże Ci się uporać. Sprawdź!

Apap – 5 nieoczywistych dolegliwości, z którymi pomoże Ci się uporać. Sprawdź!

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera
Apap jest popularnym preparatem przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. W skład Apapu wchodzi przede wszystkim paracetamol – główna substancja czynna preparatu – odpowiadający za jego działanie. W tym artykule przeczytasz o pięciu dolegliwościach, które możesz zniwelować, używając preparatu, jakim jest Apap!

1. Apap na przeziębienie? Nie tylko!

Apap – przeziębienie. Wiele osób używa tego preparatu właśnie w okresie zachorowania na infekcję górnych dróg oddechowych. Pamiętaj jednak, że Apap skład ma dopasowany w taki sposób, aby umożliwiać ci walkę z innego rodzaju infekcjami.

Przeziębienie, RSV, tak zwane przewianie, czyli spadek odporności organizmu przez nagle wychłodzenie fragmentu ciała lub całego organizmu – z tymi wszystkimi dolegliwościami uporasz się szybciej, stosując Apap. Dawkowanie Dorośli powinni przyjmować 1-2 tabletki Apap 500 mg (dostępny na przykład tutaj: Nowa Farmacja), co odpowiada dawce 500-1000 mg paracetamolu, według potrzeb 3 lub 4 razy dziennie. Między dawkami należy utrzymać co najmniej 4-godzinną przerwę. Nie należy przekraczać maksymalnej dobowej dawki preparatu, która wynosi 8 tabletek, czyli 4 gramy paracetamolu.

2. Apap – przeciwzapalny preparat na stłuczenia

Upadłeś podczas intensywnego treningu tańca? Uderzyłeś się mocno podczas ćwiczeń bokserskich? Bolesny wypadek przy pracy? Na siłowni? Podczas biegania czy jazdy na rowerze w terenie? Dolegliwości wynikające ze stłuczeń mięśni możesz niwelować Apapem!

Jest to preparat przeciwzapalny, który ogranicza zasięg stanu zapalnego, łagodząc jednocześnie ból. Stłuczone mięśnie nie muszą boleć tak mocno i tak długo, wystarczy odpowiednia dawka Apapu przyjmowanego przez kilka dni, by poradzić sobie z takimi dolegliwościami.

3. Apap na bóle stawów

Przeciążone stawy, które nadwyrężyłeś w wyniku forsownej aktywności fizycznej, potrafią nieprzyjemnie boleć. Ich bolesność może wynikać także ze wcześniejszych urazów, a nawet ze zmian pogody, która ma wpływ na to, czy dadzą ci się we znaki, czy nie.

W takich chwilach warto rozważyć przyjmowanie Apapu w celu ograniczenia bolesności i redukcji stanu zapalnego. Pamiętaj jednak, by regularnie badać swoje stawy u lekarza, zwłaszcza gdy dolegliwości związane z ich funkcjonowaniem powtarzają się często i są bardzo bolesne.

4. Ból głowy z przepracowania

Długie godziny przed komputerem? Praca fizyczna wymagająca precyzji i powtarzania niektórych czynności? Skupienie podczas innego rodzaju pracy zawodowej, w której wytężasz wzrok? Często tego typu zajęcia mogą prowadzić do bólu głowy. Nie jest zazwyczaj silny, ale potrafi być uciążliwy.

Wtedy warto rozważyć przyjęcie jednorazowej dawki Apapu, która pomoże ci uporać się z irytującym bólem głowy wynikającym z przepracowania. Pamiętaj jednak, że powracające dolegliwości bólowe tego typu mogą być jedynie symptomem głębszych problemów. Sprawdź, czy zachowujesz poprawną równowagę pomiędzy czasem odpoczynku a czasem pracy i, o ile to możliwe, odpoczywaj częściej.

Fot. Materiały partnera Fot. Materiały partnera

5. Apap na ból zęba

Ból zęba może być nie tylko uciążliwy, ale również intensywny i niespodziewany, utrudniając codzienne funkcjonowanie. Paracetamol, składnik aktywny Apapu, jest często zalecany przez dentystów jako środek przeciwbólowy w oczekiwaniu na wizytę stomatologiczną. Przyjmowanie Apapu może pomóc tymczasowo złagodzić ból zęba, dając ulgę i możliwość spokojnego oczekiwania na profesjonalne leczenie.

Apap może być pomocny przy wielu dolegliwościach, od przeziębienia po ból zęba. Ważne jest, aby zawsze przestrzegać zaleceń dawkowania i konsultować się z lekarzem przy poważniejszych problemach.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze