Twórca muzyki do „Mission: Impossible” wystąpi w Polsce!

Lalo Schifrin, twórca m.in. muzyki do „Mission: Impossible”, zagra podczas Targowa Street Film & Music Festival 2012.
Lalo Schifrin ma na swoim koncie ponad sto kompozycji, zarówno do filmów kinowych jak i seriali telewizyjnych. Skomponował muzykę do takich filmów jak „Brudny Harry”, „Złoto dla zuchwałych”, „Bullit”. Stworzył też motywy do seriali telewizyjnych m.in. do takich produkcji jak „Starsky i Hutch” oraz pamiętną muzyką z „Mission: Impossible”.

Lalo to też znakomity pianista jazzowy i dyrygent – dyrygował m.in. London Philharmonic Orchestra, Houston Symphony Orchestra, Los Angeles Philarmonic i Los Angeles Chamber Orchestra. Jako muzyk jazzowy grał i nagrywał z takimi sławami jak Dizzy Gillespie, Sarah Vaughn, Ella Fitzgerald, Stan Getz, Count Basie.

6 lipca 2012 wraz z trio jazzowym stanie jako pianista i dyrygent 90-cioosobowej orkiestry złożonej z muzyków Filharmonii Łódzkiej na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Dwuczęściowym koncertem plenerowym złożonym z dzieł własnych i najbardziej znanych motywów muzycznych światowej kinematografii (usłyszymy m.in. motyw przewodni z „Jamesa Bonda” oraz legendarne „Moon River”) zainauguruje czwartą edycję Targowa Street Film&Music Festival, największego festiwalu filmu i muzyki w Łodzi.

Spośród planowanych pięciu gwiazd muzycznych Lalo jest już drugą ujawnioną – pierwsza z nich to Asian Dub Foundation, brytyjska formacja, którą usłyszymy dzień po koncercie inauguracyjnym – 7 lipca.2012.

Koncert Lalo Schifrina będzie największym koncertem w historii Festiwalu i, jak się zapowiada, największym plenerowym koncertem Filharmonii Łódzkiej, która w 2012 wystąpi jako oficjalny partner Targowej.