Zielony Jazdów – chodź na trawę do CSW

materiały prasowe

Warszawskie Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza w każdy weekend na wspólne spędzanie czasu na trawie.
Tematem przewodnim projektu Zielony Jazdów są szeroko pojęte zagadnienia związane z ekologią, zdrowym stylem życia, alternatywnymi rozwiązaniami wobec masowej, jednorazowej produkcji i konsumpcji oraz zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością za środowisko.

Podczas dwóch letnich miesięcy CSW zaprasza na koncerty i projekcje filmowe – program muzyczny i filmowy powiązany będzie z kwestiami ekologicznymi dotyczącymi głównego wątku projektu. Pokazom filmów towarzyszyć będą wykłady przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekspertów ds. ochrony środowiska czy architektów, co stanowić będzie stały punkt piątkowych i sobotnich wydarzeń. Stworzy to także możliwość połączenia teorii z praktyką – publiczność CSW będzie miała okazję podzielić się swoimi opiniami, doświadczeniem i wiedzą w czasie wspólnych posiłków w pawilonie.

Zielony Jazdów to także warsztaty koncepcyjne i realizacyjne, tematyczne warsztaty slowfoodowe dla dzieci i dorosłych oparte o cotygodniowe pokazy z degustacją, promujące zdrową, regionalną i niemodyfikowaną żywność, pikniki dla najmłodszych, a także minimarket, na którym prezentowane będą produkty związane z tematyką spotkań.

Zielony Jazdów to pierwszy projekt CSW realizowany bez użycia materiałów drukowanych – o kolejnych wydarzeniach informować będziemy tylko drogą elektroniczną, także dzięki telewizji CSW.

ZIELONY JAZDÓW
21 lipca – 15 września 2012
Letnie eko weekendy: kino, koncerty, warsztaty, wykłady, bio kuchnia i dużo więcej!
Park wokół CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie