Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

8 kwietnia 2015 in Kultura by redakcja

Film o Amy Winehouse w Cannes

68 Festiwal Filmowy w Cannes rozpocznie się 13 maja 2015 r. Pełna lista tytułów zostanie ogłoszona za kilka dnia, ale wiadomo już, że na festiwalu odbędzie się przepremierowy pokaz dokumentu „Amy" poświęconego zmarłej tragicznie wokalistce, Amy Winehouse. Jest to pierwszy film, który powstał za zgodą rodziny.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Thierry Frémaux, dyrektor festiwalu w Cannes, potwierdził (Le Figaro, 3 kwietnia 2015 r.), że obraz zostanie pokazany na festiwalu. Brytyjska premiera filmu przewidziana jest na początek lipca br., w czwartą rocznicę śmierci piosenkarki. Amy Winehouse zmarła 23 lipca 2011 r.

„Amy” trwa ponad 2 godziny i składa się z nieznanych publicznie nagrań, wywiadów i zdjęć archiwalnych. W tle słychać poruszające wyznanie artystki  „Nie jestem dziewczyną, która chce być gwiazdą czy kimkolwiek innym niż wokalistką”. Reżyserem filmu jest Asif Kapadia, twórca m.in. nagrodzonego na wielu festiwalach i zdobywcy nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA, 2012) dokumentu o legendarnym brazylijskim mistrzu Formuły 1, Ayrtonie Sennie.

mat,pras. fest,

Cannes to najbardziej medialny festiwal filmowy na świecie. Odbywa się od 1946 r., pierwszą edycję pod przewodnictwem jednego ze słynnych braci Lumière, zaplanowaną na wrzesień 1939 r., uniemożliwił wybuch wojny. Początkowo najlepszemu filmowi przyznawano Grand Prix, od 1955 r. główną nagrodą jest Złota Palma. Dwukrotnie trafiła ona w ręce Polaków: w 1981 r. otrzymał ją „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy a w 2002 r. „Pianista” Romana Polańskiego.

Tegoroczna odsłona festiwalu potrwa od 13 do 24 maja. Organizatorzy ujawnili dotychczas tylko nieliczne informacje. Wiadomo np., że ceremonię otwarcia i galę rozdania nagród poprowadzi Lambert Wilson, a jury będą przewodniczyć bracia Joel et Ethan Coen, którym Złotą Palmę przyniósł w 1991 r. „Barton Fink”. Kompletny program festiwali oraz nazwiska pozostałych jurorów poznamy podczas konferencji prasowej 16 kwietnia 2015 r.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI