1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Yórgos Lánthimos i Emma Stone nie dają nam odpocząć. Właśnie ukazał się zwiastun ich nowego filmu. Premiera jeszcze w tym roku

Yórgos Lánthimos i Emma Stone nie dają nam odpocząć. Właśnie ukazał się zwiastun ich nowego filmu. Premiera jeszcze w tym roku

Margaret Qualley, Jesse Plemons i Willem Dafoe w filmie „Kinds of Kindness”, nowym dramacie w reżyserii Yórgosa Lánthimosa (Fot. Searchlight Pictures)
Margaret Qualley, Jesse Plemons i Willem Dafoe w filmie „Kinds of Kindness”, nowym dramacie w reżyserii Yórgosa Lánthimosa (Fot. Searchlight Pictures)
„Biedne istoty” dopiero co zgarnęły cztery Oscary, a Yórgos Lánthimos już startuje z promocją swojego kolejnego dzieła. W sieci pojawiła się bowiem pierwsza zapowiedź nowego filmu reżysera oraz Emmy Stone, Willema Dafoe i Margaret Qualley. Czy będzie hit na miarę poprzedniego filmu greckiego twórcy?

Yórgos Lánthimos to głośna postać w świecie filmu. Rozgłos przyniosły mu m.in. „Faworyta” i „Lobster” – filmy, które na długo pozostają w pamięci widza. Grecki reżyser lubi bowiem przedstawiać świat z przymrużeniem oka, eksponując jego śmieszności i słabości. Ostatnio na duży ekran przeniósł powieść Alasdaira Graya „Biedne istoty”, umożliwiając widzom przyjrzenie się powrotowi do życia i ewolucji kobiety… bez żadnych ograniczeń. I zrobił to w tak spektakularny sposób, że dzieło wciąga już od pierwszych minut. Co więcej, obraz nagrodzono czterema Oscarami, dwoma Złotymi Globami i pięcioma nagrodami BAFTA.

„Kinds of Kindness” – nowy projekt twórcy „Biednych istot”

Lánthimos ewidentnie nie tylko nie zwalnia tempa, ale też maksymalnie je podkręca. Niecałe trzy tygodnie po wielkim sukcesie „Biednych istot” na oscarowej gali reżyser rozpoczyna bowiem promocję swojego nowego dzieła „Kinds of Kindness”, wcześniej znanego pod tytułem „And”. Według opisu samego twórcy obraz składa się z trzech nowel, których akcja toczy się w czasach współczesnych. Na ekranie zobaczymy zatem historię mężczyzny, który próbuje przejąć kontrolę nad własnym życiem; opowieść o policjancie, którego niepokoi, że jego zaginiona żona po odnalezieniu wydaje się inną osobą; a także perypetie kobiety szukającej duchowego przywódcy. Jak wynika z pierwszego teasera, tryptyk ten okraszony będzie sporą dawką przepięknych ujęć i znakomitą muzyką.

W rolach głównych zobaczymy natomiast sporą część obsady „Biednych istot”, czyli Emmę Stone, Willema Dafoe i Margaret Qualley, a także Jessego Plemonsa („Psie pazury”, „Miłość i śmierć”, „Czas krwawego księżyca”), Hong Chau („Wieloryb”, „Menu”, „Poker Face”), Joe Alwyna („Rozmowy z przyjaciółmi”, „Faworyta”), Mamoudou Athie („Pogrzebani”, „Głębia strachu”) i Hunter Schafer („Euforia”). Autorami scenariusza są Lánthimos i Efthimis Filippou („The Lobster”, „Kieł”, „Zabicie świętego jelenia”).

Emma Stone i Yórgos Lánthimos znowu razem

Emma Stone i Yórgos Lánthimos są dobrze znanym widzom duetem, bo od 2017 roku aktorka regularnie współpracuje z greckim reżyserem. Po raz pierwszy spotkali się na planie dramatu historycznego „Faworyta”. Rola Abigail, służącej, która oczarowuje królową Annę, przyniosła Stone nominację do Oscara. W kolejnych latach aktorka i reżyser pracowali wspólnie nad krótkim metrażem „Bleat” i „Biednymi istotami”. Wiele wskazuje na to, że Stone zagra również w nowym projekcie reżysera – remake’u południowokoreańskiej komedii „Save the Green Planet”.

„Kinds of Kindness” – kiedy na ekranach kin?

Odpowiedzialne za produkcję studio Searchlight zaplanowało amerykańską premierę na 21 czerwca 2024 roku. Spekuluje się, że tym samym film szykowany jest na majowy festiwal w Cannes. Ostatnim dziełem, jakie zaprezentował tam Yórgos Lánthimos, było „Zabicie świętego jelenia” w 2017 roku. Kiedy możemy spodziewać się wejścia filmu na ekrany polskich kin? Tego jeszcze nie wiemy, ale z pewnością poinformujemy o tym na łamach naszego portalu. Na razie obejrzyjcie pierwszy teaser filmu „Kinds of Kindness” z fantastycznym kawałkiem „Sweet Dreams” Eurythmics w tle. Trzeba przyznać, że zapowiada się ciekawe widowisko.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze