1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Emma Stone i filmy, w których grała. Przegląd najlepszych kreacji aktorskich

Emma Stone i filmy, w których grała. Przegląd najlepszych kreacji aktorskich

Emma Stone ma na koncie wiele prestiżowych nagród filmowych, w tym statuetkę Złotego Globu, BAFTA, a także Oscara za rolę w komediodramacie muzycznym „La La Land”. (Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images)
Emma Stone ma na koncie wiele prestiżowych nagród filmowych, w tym statuetkę Złotego Globu, BAFTA, a także Oscara za rolę w komediodramacie muzycznym „La La Land”. (Fot. Jeff Kravitz/FilmMagic/Getty Images)
Rude włosy, zachrypnięty głos, charakterny błysk w oku i zadziorny uśmiech – oto cała Emma Stone, jedna z najzdolniejszych i najbardziej lubianych hollywoodzkich gwiazd kina. Ma na koncie Oscara, Złoty Glob i statuetkę BAFTA, ale nie osiada na laurach i wciąż zaskakuje nowymi wcieleniami. Z okazji 34. urodzin aktorki przypominamy jej najważniejsze role.

Filmy z Emmą Stone – przegląd najlepszych produkcji

„Łatwa dziewczyna”

Zestawienie „filmy z Emmą Stone” zaczynamy od komedii „Łatwa dziewczyna”. Tytułowa rola zapewniła aktorce rozpoznawalność, nominacje do prestiżowych nagród, uznanie krytyków i uwielbienie publiczności. W tej pełnej uroku opowieści o plotkach i reputacji, Emma Stone zagrała licealistkę Olive – dziewczynę o niskiej samoocenie, która postanawia wykorzystać rozniesioną pocztą pantoflową pikantną plotkę, aby poprawić swoją pozycję w szkole. Gdy prawda wychodzi na jaw, jej koleżanki i nauczyciele zwracają się przeciwko niej. Dzięki wsparciu rodziców i wiernego wielbiciela, Olive stara się położyć kres wszelkim plotkom.

„La La Land”

Omawiając filmy, w których grała Emma Stone, nie sposób pominąć tej produkcji. Rola w romantycznym musicalu Damiena Chazelle’a „La La Land” przyniosła bowiem aktorce pierwszego w karierze Oscara. Emma Stone zagrała w nim początkującą aktorkę Mię, która w oczekiwaniu na swoją życiową szansę pracuje jako kelnerka. Na ekranie towarzyszy jej Ryan Gosling jako utalentowany muzyk jazzowy Sebastian, który zamiast nagrywać płyty i spełniać marzenia, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to, co kochają.

„Służące”

Jeśli lubicie filmy z Emmą Stone, ta produkcja z pewnością przypadnie wam do gustu. Akcja „Służących” rozgrywa się w stanie Mississippi, w latach 60. XX wieku. Skeeter, dziewczyna z dobrego domu, marzy o karierze pisarki. Początkująca dziennikarka postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórymi służącymi najzamożniejszych rodzin w okolicy. Szykanowane i poniżane całe życie kobiety decydują się ujawnić swoje sekrety i zawalczyć o odzyskanie godności. Gdy ze zwierzeń rodzi się przyjaźń, okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia.

„Birdman”

Kolejna znakomita pozycja na liście „filmy z Emmą Stone”. Za rolę w komediodramacie „Birdman” Emma Stone zdobyła pierwszą w karierze nominację do Oscara. Z gali wyszła bez statuetki, ale jej wyrazista kreacja na długo utkwiła w pamięci widzów. Film przedstawia tragikomiczne perypetie aktora, który niegdyś zyskał sławę jako bohater serii superbohaterskich filmów, a teraz próbuje wystawić na Broadwayu sztukę we własnej adaptacji i reżyserii, z sobą samym w roli głównej. Jeśli chce doprowadzić do premiery, musi stawić czoło licznym przeciwnościom losu, odzyskać zaufanie bliskich, odbudować zrujnowaną karierę i odnaleźć siebie.

„Kocha, lubi, szanuje”

W komedii romantycznej „Kocha, lubi, szanuje” Emma Stone zagrała drugoplanową, choć niezwykle wyrazistą i istotną dla całej fabuły rolę. Głównym bohaterem filmu jest Cal Weaver (Steve Carell), przesadnie poprawny czterdziestolatek z dobrą pracą, ładnym domem, udanymi dziećmi i piękną żoną. Jego idealne życie rozpada się na kawałki, gdy mężczyzna dowiaduje się, że jego druga połowa go zdradza i chce się rozwieść. W przepracowaniu rozstania pomaga mu poznany w pobliskim pubie przystojny podrywacz Jacob Palmer (Ryan Gosling). W kogo w filmie wciela się Emma Stone i co ma wspólnego z Calem i Jacobem? Sprawdźcie sami.

„Faworyta”

„Faworyta” to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych pozycji na liście „filmy z Emmą Stone”. Za niezwykle udaną kreację służącej Abigail aktorka otrzymała swoją trzecią nominację do Oscara. Obraz przenosi widzów do początków XVIII wieku. Anglia wojuje z Francuzami, a na tronie zasiada schorowana i rozkapryszona królowa Anna (w tej roli znakomita Olivia Colman). Gdy na dwór przybywa nowa służąca o imieniu Abigail, nawiązuje ona przyjaźń z władczynią, co daje jej szansę na powrót do artystokratycznych korzeni i spełnienie swoich ambicji. Jeśli jeszcze nie widzieliście, koniecznie nadróbcie zaległości.

„Cruella”

Filmy z Emmą Stone w roli głównej? Oprócz „Łatwej dziewczyny”, „La La Land” i „Służących” na liście tej znajduje się również komedia kryminalna „Cruella”, w której aktorka wciela się w postać nikczemnej Cruelli De Mon. Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. XX wieku i opowiada o buntowniczych początkach słynnej projektantki z filmów Disneya. Młoda oszustka Estella jest bystra, kreatywna i zdeterminowana, by zyskać sławę. Pewnego dnia jej talent przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na ciemną stronę mocy i stanie się żądną zemsty Cruellą.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze