Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

materiały prasowe
materiały prasowe
19 sierpnia 2014 in Kultura by redakcja

Film „Wróg” – Jake Gyllenhaal w poszukiwaniu tożsamości

„Wróg” oparty na powieści „Podwojenie” noblisty José Saramago to thriller z Jakiem Gyllenhaalem (Zodiak, Labirynt) w głównej roli, eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Denis Villeneuve – twórca głośnego „Labiryntu” w swoim nowym filmie zabiera widzów w niepokojącą podróż do świata, w którym to, co prawdziwe, przenika się ze zmyślonym, to, co znane, okazuje się zupełnie obce. Aż do samego finału, który nawiedzał będzie widzów jeszcze długo po seansie.

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks z dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu –  tak wygląda życie Adama (Jake Gyllenhaal). Pełne rutyny i monotonne.

Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie. Anthony (Jake Gyllenhaal), aktor z filmu, jest nie tylko łudząco podobny fizycznie, ale także ucieleśnia wszystkie najgłębiej skrywane pragnienia Adama. Halucynacja? Wyrafinowana pułapka? Osobliwy zbieg okoliczności? A może alternatywny wariant losu?

U boku Jake’a Gyllenhaala w filmie zagrały Mélanie Laurent („Niebo nad Paryżem”, „Iluzja”) oraz Isabella Rossellini („Dzikość serca”, „Bez skrupułów”).


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI