Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Chciwość czy źle ulokowane marzenia? „Gold” z Matthew McConaugheyem

Monolith Films
17 marca 2017 in Kultura by redakcja
Matthew McConaughey wciela się w postać biznesmena, który porzuca świat wygód i luksusów, by w indonezyjskiej dżungli szukać skarbu. „Gold” - oparta na faktach opowieść od dziś na ekranach kin. 

Kenny Wells ostatnio nie ma szczęścia w interesach. Rozpaczliwie potrzebuje więc spektakularnego przełomu. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem Michaelem Acostą wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Ryzyko jest ogromne, mało kto wierzy w powodzenie misji, a jednak przeczucie Wellsa okazuje się prawdziwe. W jednej chwili z podupadającego biznesmena staje się milionerem i gwiazdą Wall Street. Ale tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty. Chętnych do podziału złotego tortu znajduje się coraz więcej: począwszy od indonezyjskich władz, poprzez różnej maści cwaniaków, a na CIA kończąc. Kenny Wells zamiast cieszyć się luksusem, będzie musiał zmierzyć się z ludźmi, dla których oszustwo to chleb powszedni.

Kenny’ego Wellsa zagrał laureat Oscara, Matthew McConaughey, obok niego na pierwszym planie pojawili się  Édgar Ramirez jako Acosta oraz Bryce Dallas Howard w roli dziewczyny głównego bohatera. Zdjęcia do „Gold” rozpoczęły się w Tajlandii, która miała posłużyć ekipie do stworzenia dwóch konkretnych światów: Dżakarty z lat 80. XX wieku raz egzotycznej i nieprzeniknionej dżungli Borneo. Po nakręceniu najbardziej egzotycznej części materiału ekipa przeniosła się z powrotem do Ameryki, do Albuquerque w stanie Nowy Meksyk, a następnie do Reno w stanie Nevada. Wreszcie – na ostatnią część okresu zdjęciowego plan filmowy zawitał do Nowego Jorku, gdzie powstały ujęcia ikonicznych lokacji symbolizujących świat międzynarodowej finansjery. Seagram Building na Park Avenue i 52. ulicy gra w „Gold” sam siebie. Zaprojektowany przez architektów Ludwiga Miesa van der Rohe’a oraz Philipa Johnsona jako prototypowy amerykański drapacz chmur XX wieku, został ukończony w 1958 roku i jest nieustannie uznawany za doskonały przykład korporacyjnego modernizmu oraz estetyki funkcjonalizmu.

Gold”  działa na wielu różnych poziomach. To opowieść o chęci osiągnięcia czegoś w życiu, o samoświadomości, o zaufaniu, o zachłyśnięciu się sukcesem, o tym, że wielkie pieniądze zmieniają ludzi. Matthew McConaughey podkreśla z kolei amerykańskie wartości obrazu. „ Myślę, że ma spore szanse na zostanie klasykiem amerykańskiego kina. Ma wszystko, czego taka produkcja potrzebuje: tajemnicę, dramat, humor, humanizm. I niesamowitą opowieść o człowieku, który dokonał czegoś, o czym wielu z was by nawet nie pomyślało, że to możliwe” – mówi aktor .

na podst. mat. pras. Monolith Films


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI