Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Jane Birkin śpiewa Gainsbourga

Warner Music
14 kwietnia 2017 in Kultura by redakcja
Nakładem Warner Music ukazała się płyta „Birkin Gainsbourg Le Symphonique”, 19 kwietnia wokalistka zaśpiewa piosenki legendarnego kompozytora w Filharmonii Narodowej.

Jane Birkin i Serge Gainsbourg byli jedną z najbardziej znanych par przez całą dekadę 70. Popularność przyniosła im wspólnie nagrana w 1969 r. piosenka „Je t’aime… moi non plus”, ale łączyło ich dużo więcej niż chęć zgorszenia mieszczańskiej Francji. Przeżyli razem ponad 10 lat, wspólnie tworzyli muzykę, byli barwną i kochającą się rodziną.

Artystka wielokrotnie powtarzała, że pozostali bliskimi przyjaciółmi aż do śmierci Gainsbourga, od której upłynęło już ponad 25 lat. Ćwierćwiecze stało się okazją do nagrania płyty „Birkin Gainsbourg Le Symphonique” z symfonicznymi interpretacjami najpiękniejszych piosenek kompozytora. Wokalistce towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa pod batutą Michała Klauza. Pomysł na symfoniczne wykonanie nie jest przypadkowe – Serge Gainsbourg bardzo inspirował się muzyką klasyczną. Płyta ukazała się w końcu marca br. i Jane Birkin będzie promować  ją na koncertach na całym świecie, z orkiestrami symfonicznymi krajów, w których będzie występować. 19 kwietnia artystka zaśpiewa w Warszawie, w Filharmonii Narodowej. Razem z nią wystąpi Polska Orkiestra Radiowa i japoński pianista Nobuyuki Nakajimy pod dyrekcją Michała Klauza.

„Serge Gainsbourg Symphonique”, Jane Birkin, Filharmonia Narodowa, 19 kwietnia 2017, godz.20
„Birkin Gainsbourg Le Symphonique”,Warner Music, 2017


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI