Kino w trampkach rusza 20 września 2014

123rf.com

Już 20 września rozpocznie się KINO W TRAMPKACH. II edycja Festiwalu Festiwal Filmowego dla Dzieci i Młodzieży potrwa do 28 września. Pokazy filmów będą odbywać się w Warszawie w kinach Iluzjon i Praha.

reklama

KINO W TRAMPKACH to prezentacja współczesnych filmów z całego świata, które teraz oglądają młodzi w Berlinie, Kopenhadze, Malmo, Londynie, Nowym Jorku czy Tokio. Festiwalowe filmy zabiorą dzieci i młodzież na filmową wędrówkę. Przed nimi mnóstwo przygód i wyzwań rozwijających wyobraźnię. W programie Festiwalu znajdą się również warsztaty, spotkania oraz pokazy specjalne.
Pierwsza edycja festiwalu dostarczyła wiele radości i wzruszeń dzieciom oraz spotkała się z niezwykle przychylnym przyjęciem ze strony rodziców, opiekunów, nauczycieli i mediów. Festiwal otrzymał również nominację do kulturalnych nagród gazety „Co jest grane” – WDECHY 2013 w kategorii Wydarzenie Roku. Młodzi widzowie obejrzeli m.in.: Zdobywcę Nagrody Cezara oraz Nominacji do Oscara 2014 „Ernesta i Celestynę” (reż. Benjamin Renner, Vincent Patar, Stephane Aubier) czy Najlepsze Filmy sekcji Generation K+ Berlinale 2013: „To nie ja, przysięgam” (reż. Philippe Falardeau), „Mamo, kocham Cię” (reż. Janis Nords).


Więcej informacji na stronie festiwalu.