Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

28 października 2013 in Kultura by Promocja

Nowe książki:„Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata”

Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata to książka, która pokazuje, że marzenia są po to, żeby je spełniać. I że każdy może wyruszyć w drogę ku swoim pragnieniom.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Marzycielem może być każdy. Ale nie każdy ma odwagę, żeby spełnić swoje marzenia. Zaryzykować. Działać. Zmieniać. Widzieć więcej. I wiedzieć więcej. Ruszyć w świat. Poznać. Poczuć. Doświadczyć. Uwierzyć, że wszystko jest możliwe.

Czy kiedykolwiek w swoim życiu powiedzieliście: „Hmm, też bym tak chciał”? Czy choć raz skrycie właśnie tak pomyśleliście? Czy kiedyś ktoś stał przed wami, wyrzucając z siebie potok słów układających się w opowieść jak z przygodowego filmu, a wy słuchaliście tych słów, nie wierząc, że opisują prawdziwe życie, a nie filmową fikcję? Czy chcieliście kiedyś gdzieś pojechać, ale wydawało się wam, że to za daleko, za drogo, za długo? Czy kiedykolwiek zrezygnowaliście z tego, na co mieliście ochotę? Czy choć przez moment chcieliście znaleźć się na przysłowiowym „końcu świata”? Czy ten koniec świata wydawał się wam tak odległy i nieosiągalny jak horyzont, do którego nie można dojść?… Jeżeli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście TAK, to lepiej zacznij cie pakować plecak, bo ta książka jak rakieta wyniesie was na wymarzoną orbitę.

W tej książce nie ma tras z przewodników ani sklasyfikowanych w turystycznych rankingach restauracji. Nie ma luksusowych hoteli i fakultatywnych wycieczek. Jest droga, przygoda, żywioł. Są spotkani po drodze ludzie, którzy zapraszają do domu i dają w prezencie

swój czas. Są smaki kolczastych owoców, liści koki, kolorowych ziemniaków i wątroby świeżo złowionego tuńczyka. Jest dzika przyroda, która pozuje przed obiektywem aparatu tak, jakby chciała na wszystkich zrobić piorunujące wrażenie. Jest świat na wyciągnięcie ręki. Nieziemska mieszanka liter i pikseli, która jest jak koktajl pełen witamin szczęścia.

A w tym wszystkim jest Odkrywca. Jego pasja i talent. Ciekawość. Energia, która mogłaby uruchomić potężny reaktor. Inspiracja, która działa jak nowo odkryta przez naukowców pobudzająca tabletka.

Ta książka to zapis podróży liczonej ludźmi, smakami i przygodami, nie kilometrami. To totalne zanurzenie w poznanie i przeżywanie. To delektowanie się chwilą. Szczęście. Nauka siebie samego. Przemiana. I wnioski: „Bo największą pasją powinno być życie”.

Anita Werner

 

Kacper Godycki-Ćwirko był człowiekiem, który marzył i który umiał swoje marzenia spełnić. Była w jego marzeniach pasja i odwaga, a w nim samym – siła, która pozwoliła je zrealizować. Ruszył  w świat prosto zza biurka korporacji, po zaledwie dziewięciu dniach przygotowań, by uczynić swoje życie szczęśliwszym i lepszym.

Zwiedził najdalsze zakątki świata, korzystając z wszystkich możliwych dostępnych środków transportu. Odwiedził cztery kontynenty oraz szesnaście krajów (USA, Meksyk, Peru, Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Chile, Boliwia, Wyspy Wielkanocne, Polinezja Francuska, Nowa Zelandia, Australia i RPA). Zmarł w 2012 roku podczas podróży po Afryce.Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI