Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Big Book Festival
Big Book Festival
9 czerwca 2016 in Kultura by redakcja

Rusza 4. Big Book Festival

Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od 10 do 12 czerwca. W programie znalazły m.in. spotkania z autorami z pięciu kontynentów, słuchowiska, gry, spacery i rekord świata w czytaniu. Oto 7 wybranych wydarzeń 4. Big Book Festival.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Sobota, godz. 12.00:
BEZSENNE NOCE 

Józef Hen, 92-letni pisarz po raz pierwszy gości na najmodniejszym festiwalu literackim. Właśnie opublikował nowe dzienniki, w których zapisuje współczesną Polskę. Czy długie życie luczy optymizmu? Czy historia się powtarza? I jaką przyszłość wróży nam jeden z mistrzów polskiej prozy. O to, co było i będzie pyta Grażyna Lutosławska.

Sobota, godz. 14.00:
BUNT CZYTELNIKÓW

Coraz więcej kampanii czytelniczych, coraz agresywniejsza promocja. Książki jako produkt, literatura jako towar. Może dlatego czytamy coraz mniej? O duchowej potrzebie opowieści i o konsumowaniu tytułów rozmawiają: Renata Kuryłowicz – nałogowa czytelniczka, Konstanty Kot Przybora – specjalista do spraw reklamy i Roman Bielecki OP, dominikanin. Prowadzi Anna Król.

TRZY KSIĄŻKI, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT
Trzy autorskie miniwykłady o książkach, które zelektryzowały ludzkość. Choć mało kto czytał je w całości, trudno wyobrazić sobie historię bez nich. Dowiedz się, jak czytać ze zrozumieniem najbardziej kontrowersyjne teksty w dziejach.
Sobota, godz. 16.00: O „Mein Kamf“ opowiada Bogusław Wołoszański
Sobota, godz. 18.00: o „Kapitale“ – Rafał Woś
Niedziela, godz.14.00: o Koranie – Patrycja Sasnal

Niedziela, 12.00 (rejestracja od 11.30)
REKORD ŚWIATA W CZYTANIU
Festiwalowa tradycja, najbardziej tłumne i optymistyczne wydarzenie w programie. Przyjdź w samo południe, weź ze sobą książkę, sąsiada, dziecko albo psa. Pobierz numerek i czytaj z nami przez pół godziny. W tym roku spotykamy się na polanie w parku Morskie Oko, by manifestować radość czytania.

Niedziela, 16.00
TELETURNIEJ NIEWIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU
Inteligentna zabawa dla tych, którzy znają „Potop“ na pamięć i tych, którzy ziewają przy „Krzyżakach“. Co naprawdę wiemy o najsłynniejszym polskim pisarzu, a co nam się tylko wydaje? Prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek wraz z czytelnikami szukają odpowiedzi. Pytają fachowcy: prof. Koziołek i prof. Sztachelska. A wszystko półżartem w atmosferze inspirowanej telewizyjną „Wielką grą“. Uwaga – mierzymy czas!

Niedziela, 18.00
KTO UKRADŁ NIEMCOM LITERATURĘ?
Czy kultura może być narodowa w erze różnorodności, wymiany i połączeń? Jaki sens ma wyznaczanie granic i dlaczego w Niemczech autorami największych sensacji literackich są teraz imigranci i przybysze. O tym, jak obcy język staje się paszportem, rozmawiają Matthias Nawrat, Katia Petrowska i Alicja Rosenau. Pyta Marcin Wilk.

Niedziela, 18.00 (recytacje) i 20.00 (słuchowisko)
POKÓJ GINCZANKI
Na finał festiwalu intymne tête à tête z poezją. Zuzanna Ginczanka dla każdego z osobna. Przyjdź, wysłuchaj jednego wiersza znakomitej poetki recytowanego tylko dla ciebie. A potem premiera słuchowiska ZUZANNA w reżyserii Tomasza Cyza. Występują m.in. Maria Maj i Maja Komorowska.

Festiwal odbywa się w Pałacu Szustra i otaczającym go parku Morskie Oko w Warszawie. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają z kocami, koszami piknikowymi i latawcami. Na miejscu czeka m.in. czytelnia plenerowa, strefa kulinarna i księgarnia. Pełny program: bigbookfestival.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI