Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Rusza 4. Big Book Festival

Big Book Festival
9 czerwca 2016 in Kultura by redakcja
Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od 10 do 12 czerwca. W programie znalazły m.in. spotkania z autorami z pięciu kontynentów, słuchowiska, gry, spacery i rekord świata w czytaniu. Oto 7 wybranych wydarzeń 4. Big Book Festival.

Sobota, godz. 12.00:
BEZSENNE NOCE 

Józef Hen, 92-letni pisarz po raz pierwszy gości na najmodniejszym festiwalu literackim. Właśnie opublikował nowe dzienniki, w których zapisuje współczesną Polskę. Czy długie życie luczy optymizmu? Czy historia się powtarza? I jaką przyszłość wróży nam jeden z mistrzów polskiej prozy. O to, co było i będzie pyta Grażyna Lutosławska.

Sobota, godz. 14.00:
BUNT CZYTELNIKÓW

Coraz więcej kampanii czytelniczych, coraz agresywniejsza promocja. Książki jako produkt, literatura jako towar. Może dlatego czytamy coraz mniej? O duchowej potrzebie opowieści i o konsumowaniu tytułów rozmawiają: Renata Kuryłowicz – nałogowa czytelniczka, Konstanty Kot Przybora – specjalista do spraw reklamy i Roman Bielecki OP, dominikanin. Prowadzi Anna Król.

TRZY KSIĄŻKI, KTÓRE ZMIENIŁY ŚWIAT
Trzy autorskie miniwykłady o książkach, które zelektryzowały ludzkość. Choć mało kto czytał je w całości, trudno wyobrazić sobie historię bez nich. Dowiedz się, jak czytać ze zrozumieniem najbardziej kontrowersyjne teksty w dziejach.
Sobota, godz. 16.00: O „Mein Kamf“ opowiada Bogusław Wołoszański
Sobota, godz. 18.00: o „Kapitale“ – Rafał Woś
Niedziela, godz.14.00: o Koranie – Patrycja Sasnal

Niedziela, 12.00 (rejestracja od 11.30)
REKORD ŚWIATA W CZYTANIU
Festiwalowa tradycja, najbardziej tłumne i optymistyczne wydarzenie w programie. Przyjdź w samo południe, weź ze sobą książkę, sąsiada, dziecko albo psa. Pobierz numerek i czytaj z nami przez pół godziny. W tym roku spotykamy się na polanie w parku Morskie Oko, by manifestować radość czytania.

Niedziela, 16.00
TELETURNIEJ NIEWIEDZY O HENRYKU SIENKIEWICZU
Inteligentna zabawa dla tych, którzy znają „Potop“ na pamięć i tych, którzy ziewają przy „Krzyżakach“. Co naprawdę wiemy o najsłynniejszym polskim pisarzu, a co nam się tylko wydaje? Prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek wraz z czytelnikami szukają odpowiedzi. Pytają fachowcy: prof. Koziołek i prof. Sztachelska. A wszystko półżartem w atmosferze inspirowanej telewizyjną „Wielką grą“. Uwaga – mierzymy czas!

Niedziela, 18.00
KTO UKRADŁ NIEMCOM LITERATURĘ?
Czy kultura może być narodowa w erze różnorodności, wymiany i połączeń? Jaki sens ma wyznaczanie granic i dlaczego w Niemczech autorami największych sensacji literackich są teraz imigranci i przybysze. O tym, jak obcy język staje się paszportem, rozmawiają Matthias Nawrat, Katia Petrowska i Alicja Rosenau. Pyta Marcin Wilk.

Niedziela, 18.00 (recytacje) i 20.00 (słuchowisko)
POKÓJ GINCZANKI
Na finał festiwalu intymne tête à tête z poezją. Zuzanna Ginczanka dla każdego z osobna. Przyjdź, wysłuchaj jednego wiersza znakomitej poetki recytowanego tylko dla ciebie. A potem premiera słuchowiska ZUZANNA w reżyserii Tomasza Cyza. Występują m.in. Maria Maj i Maja Komorowska.

Festiwal odbywa się w Pałacu Szustra i otaczającym go parku Morskie Oko w Warszawie. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają z kocami, koszami piknikowymi i latawcami. Na miejscu czeka m.in. czytelnia plenerowa, strefa kulinarna i księgarnia. Pełny program: bigbookfestival.pl


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI