Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

„Saving Faces”. Wykład Hutchisona w MOCAK-u

redakcja
Mark Gilbert, Hakeem S. (pre op), olej / płótno, 1999–2000, Courtesy of Saving Faces, Mark Gilbert, Professor Iain Hutchison
15 czerwca 2016 in Kultura by redakcja
W czwartek, 30 czerwca o godzinie 18 w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK rozpocznie się  wykład profesora Iaina Hutchisona, chirurga plastycznego specjalizującego się w rekonstrukcji twarzy, poświęcony projektowi „Saving Face”, który zrealizował wspólnie z malarzem Markiem Gilbertem. Hutchison zaangażował go do dokumentowania historii swoich pacjentów przed rozpoczęciem projektu, w trakcie i po jego zakończeniu.

W MOCAK-u trwa obecnie wystawa „Medycyna w sztuce”,  kolejna z serii ekspozycji konfrontujących terminy wszechobecne w życiu publicznym ze spojrzeniem artysty. Znalazły się na niej także prace zrealizowane w ramach projektu „Saving Face”.  Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie jest wykład profesora Iana Hutchisona, który opowie o tym niezwykłym przedsięwzięciu. Hutchison specjalizuje się w chorobach i urazach twarzy, pracuje w znanym londyńskim szpitalu St Bartholomew w Londynie oraz w Royal London Hospital. Jest także dyrektorem National Facial, Oral and Oculoplastic Research Centre (Narodowe Centrum Chirurgii Twarzy, Jamy Ustnej i Okuloplastyki). Podczas krakowskiego wykładu  opisze poszczególne przypadki, które znalazły się w projekcie, oraz podzieli się własnymi przemyśleniami na temat etycznych i praktycznych problemów, z którymi zmagał się przed rozpoczęciem tej niecodziennej inicjatywy. Naukowiec przedstawi również wpływ projektu na pacjentów, ich rodziny, personel medyczny, portrecistę oraz publiczność odwiedzającą wystawę.

Wykład odbędzie się w języku angielskim. Liczba miejsc ograniczona, wstęp wolny.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI