Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

25 września 2015 in Kultura by redakcja

Spotkanie z profesor Wandą Wiłkomirską

27 września o godz. 18.00 w Promie Kultury Saska Kępa odbędzie spotkanie z profesor Wandą Wiłkomirską w ramach cyklu: "Śladami Mistrzów... Wielkie Postacie na Saskiej Kępie".

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Prof. Wanda Wiłkomirska - skrzypaczka, pedagog, przyjaciel.ZAPROSZENIESpotkanie poświęcone będzie jednej z najwybitniejszych polskich skrzypaczek XX wieku – profesor Wandzie Wiłkomirskiej. Artystka koncertowała na pięciu kontynentach z czołowymi orkiestrami pod batutami takich osobistości jak Pierre’a Boulez, Otto Klemperer, Leonard Bernstein, Carlo Marii Giullinie, John Barbirolli, Kurt Masur, Wolfganag Sawallisch, Zubin Mehta, Witold Rowicki, Erich Leinsdorf.

Oprócz działalności koncertowej wykładała na uczelniach w Niemczech i Australii, prowadziła kursy mistrzowskie w wielu krajach, zasiadała w jury najbardziej liczących się międzynarodowych konkursów skrzypcowych: Jacques’a Thibaud w Paryżu, Karla Flescha w Londynie, Piotra Czajkowskiego w Moskwie, ARD w Monachium, Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, Hanowerze oraz Tokio.

Podczas spotkania pani profesor opowie o rodzie Wiłkomirskich i muzyce, która w rodzinie była od zawsze, swojej karierze, inspiracjach i życiowych wyborach. Do rozmowy włączeni zostaną goście: rodzina, przyjaciele, osobistości ze świata muzyki i publiczność.

Spotkanie odbędzie się 27 września o godz. 18.00 w Promie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23. Będzie to kolejna część cyklu: „Śladami Mistrzów … Wielkie Postacie na Saskiej Kępie”.

Honorowy Patronat nad cyklem objął Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Tomasz Kucharski.

Autorką i gospodynią wieczoru jest Jadwiga Teresa Stępień, spotkanie jest częścią projektu „Polska Szkoła Mistrzów”.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI