Warsztaty MPF przed jesienna trasą koncertową

Młoda Polska Filharmonia

Ósmą już trasa koncertową Młodej Polskiej Filharmonii została poprzedzona warsztatami z udziałem wybitnych muzyków i pedagogów.


10 listopada 2015 Młoda Polska Filharmonia rozpocznie ósmą już trasę koncertową. Czterdziestu trzech młodych filharmoników pod batutą Adama Klocka zagra koncerty we Wrocławiu, Kaliszu, Puławach i Warszawie. Gościnnie wystąpi skrzypek Jan Mráček.

reklama

Jak zawsze trasa koncertowa została poprzedzona warsztatami z udziałem wybitnych muzyków i pedagogów. Co powiedzieli nam młodzi muzycy?

MPF to bardzo rozwijający projekt, gdzie młodzi muzycy poznają inna stronę gry w orkiestrze. Tutaj odkryłam, że nie jest to tylko przykry obowiązek. Łaczy nas pasja i zaangażowanie, które w efekcie końcowym dają ogromną satysfakcję. MPF daje nam możliwość koncertowania na prestiżowych polskich scenach i pracy pod okiem wspaniałego dyrygenta. Wspólne granie w gronie przyjaznych i zdolnych rówieśników sprawia, że gra w orkiestrze mimo ciężkiej pracy jest przyjemnością.

MPF – młodzieżowa, muzyczna reprezentacja Polski. Nie tylko pod względem wysokiego poziomu artystycznego, lecz przede wszystkim z powodu złamania stereotypu, powiewu świeżosci na scenach wielu filharmonii. Praca orkiestrowa kojarzy się z cieżką pracą. Pracą z konieczności, niekiedy ostatnim etapem muzycznej kariery. My gramy, bo chcemy, to nasza pasja. Mamy zapał do pracy i jako grupa młodych artystów wskakujemy na głęboką wodę z doświadczeniem już porównywalnym do niejednych profesjonalnych filharmoników.

MPF – to kapitalne przedsięwzięcie, które wprowadziło mnie w świat profesjonalnej gry orkiestrowej, na wysokim poziomie .Współpraca ze światowej sławy artystami, możliwość koncertowania w świetnych salach koncertowych, czy wykonywanie wymagających utworów bardzo przyśpieszyły mój rozwój, dzięki czemu będę mógł spełnić swoje największe muzyczne marzenia. MPF polecam wszystkim otwartym muzykom, którzy chcą zakosztować smaku pracy w grupie bardzo zdolnych i aktywnych młodych ludzi.

MPF to grupa najbardziej uzdolnionych muzyków zebranych z całej Polski pod batutą świetnego dyrygenta Adama Klocka. Na wyjezdzie panuje bardzo przyjazna atmosfera. Cieszę się, że mogę brac udział w tym projekcie. Jak będę sławny, to w swojej autobiografii na pewno umieszczę parę słów o Młodej Polskiej Filharmonii.

MPF to zespół bardzo wartościowych i indywidualnie interesujących ludzi, którzy poprzez swoje zaangażowanie i sumienna prace tworzą zespół. Jest to świetne przygotowanie do zawodowej pracy w przyszłości, w dodatku panuje tu świetna atmosfera 🙂