Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

mat.pras. filmu
mat.pras. filmu
11 sierpnia 2015 in Kultura by redakcja

„Zapis” na Gérarda Depardieu na Ukrainie

Kilka dni temu Ukraina ogłosiła listę 14 artystów z Rosji objętych zakazem prezentowania w radiu i telewizji. Wśród nich znalazł się kontrowersyjny aktor z Francji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Artyści, którzy oficjalnie wspierali rosyjskich separatystów i aneksję Krymu, zostali uznani przez Ukrainę za „zagrożenie dla bezpieczeńsywa narodowego”. Zakaz obejmuje emisję programów radiowych i telewizyjnych oraz wyświetlanie filmów kinowych z ich udziałem, także obrazów archiwalnych, wyprodukowanych jeszcze przez kinematografię radziecką.

To kolejny krok władz ukraińskich w stosunku do Depardieu. W końcu lipca został on uznany za persona non grata. Odmówiono mu prawa wjazdu przez pięć lat. Decyzja ta zapadła prawdopodobnie w związku z jego wypowiedziami o Ukrainie jako części Rosji. Gwiazdor nigdy nie krył swoich sympatii dla Moskwy, a ponad dwa lata temu ze względów podatkowych hucznie przyjął obywatelstwo rosyjskie. Wkrótce po przeprowadzce znalazł się w obsadzie dwóch superprodukcji kręconych w Rosji oraz pojawił się w jednej z głównych ról w popularnym sitcomie „Zajcew 1”. Film był reklamowany jako „pierwszy na świecie serial telewizyjny z Gérardem Depardieu”. Faktycznie, aktor nigdy wcześniej nie grał w serialu. Przy okazji zdjęć deklarował, że czuje się w Rosji bardzo dobrze. Zapytany podczas tegorocznego festiwalu w Cannes o opinię na temat sytuacji na Ukrainie odpowiedział „Nie lubię wojny, nie lubię konfliktów, bo to prowadzi do ofiar”.

Depardieu jest jednym z najbardziej znanych aktorów we Francji. Wystąpił w ponad 150 filmach i jest drugim, po Louis de Funèsie, najbardziej kasowym aktorem nad Sekwaną. Na początku czerwca pojawił się na ekranach amerykańskich kin w obrazie „United Passions” opowiadającym o FIFA. Premiera zbiegła się z wielkim skandalem korupcyjnym w federacji. Film został zmiażdżony przez krytykę, wpływy ze sprzedaży biletów przez weekend otwarcia wyniosły kilkaset dolarów.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI