Charytatywna akcja SOS Wioski dziecięce na Dzień Dziecka

SOS Wioski Dziecięce

1 czerwca restauratorzy przekażą 10% od obrotu na organizację wyjazdów wakacyjnych dla podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych. Do Akcji dołączyło ponad 300 lokali gastronomicznych. Ambasadorem I partnerem akcji jest Tomasz Jakubiak i restauracja Gar Jakubiaka.
1 czerwca, w Dzień Dziecka odbędzie się 4. już edycja charytatywnej akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz” w lokalach gastronomicznych w całej Polsce. 10% z każdego rachunku powędruje do podopiecznych Stowarzyszenia i przybliży ich do wymarzonych wyjazdów wakacyjnych. Każdy z nas może podarować dzieciom porzuconym i osieroconym wyjątkowy prezent z tej okazji – wymarzone wakacje. To proste! Wystarczy wejść na stronę akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”, znaleźć restaurację w swojej okolicy i 1 czerwca zjeść do syta.

reklama

Dla dziecka dorastającego w kochającej rodzinie wakacje mogą być czymś zupełnie naturalnym, normalnym. Ale dla dzieci z ciężką przeszłością są czymś, co pozwala zapomnieć trudne chwile i budować nowe wspomnienia. Kiedy spotykam te dzieciaki, to jestem dumny, że mogę wesprzeć inicjatywę SOS Wiosek Dziecięcych. Ten dziecięcy uśmiech i radość dają człowiekowi ogromną siłę i wiarę, że świat może być lepszy i przede wszystkim, że warto pomagać. Zapraszam wszystkich 1 czerwca, aby jedli do syta w szczytnym celu”, pisze Tomasz Jakubiak.

Podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce nie poznali w swoich rodzinach Dnia Dziecka. Znają natomiast dobrze poczucie strachu i samotności, które towarzyszyło im każdego dnia. Te dzieci szczególnie potrzebują zastępować złe wspomnienia dobrymi. Wspólnie możemy podarować im wakacje, które będą mogły wspominać w samodzielnym dorosłym życiu.