Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
12 października 2015 in Styl Życia by redakcja

Czy nauczyciele znają nowe technologie?

Polska szkoła się zmienia. Aż 90%* nauczycieli przyznaje, że w ich opinii nauczenie wspomagane nowymi technologiami jest bardziej interesujące dla współczesnych uczniów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl
Rolą nauczyciela jest przygotowanie ucznia do funkcjonowania we współczesnym świecie, w którym ceni się  kreatywność i inicjatywę. Nie tylko przekazywana wiedza, ale też sposób, w jaki to robi, powinien być dostosowany do potrzeb ucznia.
Aby nadążyć za swoimi uczniami, nauczyciel powinien więc także ustawicznie rozwijać swoje kompetencje w zakresie nowych technologii. Badanie* wśród nauczycieli klas 1-6 wykazało, że istotnie tak się dzieje. Podczas lekcji najczęściej używa się laptopów (83%), projektorów (75%) i tablic interaktywnych (73%). Połowa badanych nauczycieli deklaruje, że kilka razy w tygodniu korzysta z  Internetu jako pomocy naukowej podczas lekcji.
„Internet podczas lekcji to idealne rozwiązanie, dzięki któremu mogę dziecko zainteresować tematem lekcji i błyskawicznie odpowiadać na jego zainteresowania. Zamiast rysować na tablicy rzymskie Koloseum, mogę pokazać całej klasie, jak ono wygląda w rzeczywistości. Dziecko w domu po lekcji raczej samo tego nie sprawdzi, bo pochłaniają je gry i inne rozrywki”, mówi Alicja, nauczyciel historii w jednej z warszawskich podstawówek.Wśród nauczycieli zauważalna jest otwartość i gotowość na korzystanie z narzędzi cyfrowych w nauczaniu. 90% z nich twierdzi, że istnieje wiele przydatnych informacji dostępnych online, a 81% uważa, że Internet ułatwia pracę nauczyciela. Mamy jednak do czynienia z wykorzystywaniem zasobów Internetu „na własną rękę. Zaledwie 54% nauczycieli zna i korzysta z dedykowanych programów i aplikacji do nauczania, a 87% z nich chciałoby zobaczyć program edukacyjny, który będzie angażował dzieci w takim stopniu jak gry komputerowe. Na to zapotrzebowanie odpowiada Squla.pl, która zadebiutowała na polskim rynku edukacyjnym na początku roku szkolnego 2015/16.„Chcemy być dla nauczycieli partnerem, a nie konkurencją. Dla nauczyciela Squla to narzędzie do wykorzystania podczas lekcji, co do którego może mieć pewność, że jest dostosowane do poziomu wiedzy jego ucznia. Dziecko może w Squli kontynuować powtarzanie materiału szkolnego także w domu poprzez gry, które tak uwielbia, a jego rodzic ma wgląd do jego postępów w nauce”, tłumaczy André Haardt, założyciel platformy, która oferuje online tysiące gier i quizów edukacyjnych zgodnych z podstawą programową.*Badanie „Generacja Z od A do Z” zrealizowane przez Gemius Polska na zlecenie platformy edukacyjnej Squla.pl przeprowadzone na dzieciach w wieku 6-12 lat i nauczycielach szkół podstawowych klas 1-6, sierpień 2015r.

Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI