Transmisja zaćmienia w Polsce

NASA/ESADzisiaj nastąpi całkowite zaćmienie Słońca. Cień pojawi się najpierw w Australii, gdzie w okolicach miasta Cairns na północy Australii znajduje się punkt obserwacyjny projektu GLORIA, którego celem jest popularyzacją badań naukowych i astronomii. Dzisiejsza transmisja to trzeci pokaz zjawisk astronomicznych prowadzony na żywo przez projekt GLORIA. Dwa poprzednie to: przejście Wenus przez tarczę Słońca w czerwcu 2012 i zorze polarne w sierpniu 2012.

Faza obejmująca całkowite zaćmienie Słońca – trwający piętnaście minut przekaz satelitarny – rozpocznie się o 21:30 czasu polskiego. Natomiast przez cały czas obserwacji zaćmienia (ponad dwie godziny) na portalu internetowym będą umieszczane obrazy z teleskopów i kamer uaktualniane co pięć minut.

Polskim partnerem projektu jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i m.in. przez serwery wydziału dzisiejsza transmisja będzie dostępna w Polsce.

Więcej na stronie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zorze polarne w sierpniu 20


Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link