Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
27 lipca 2015 in Styl Życia by redakcja

Jakie smaki kochają Europejczycy?

PizzaPortal.pl, największy serwis do zamawiania jedzenia online, pokusił się o zestawienie ulubionych i najbardziej popularnych potraw na wynos wśród mieszkańców 7 wybranych państw europejskich: Polski, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Turcji oraz Grecji. Co jest najczęściej wymienianym daniem?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

POLSKA

Zestawienie dla Polski nie jest zaskakujące. Na talerzach Polaków króluje typowy włoski przysmak znany na całym świecie, pizza. W czołówce najczęściej zamawianych potraw znajdują się także pierogi oraz kebab-gyros-shwarma. Na dalszych pozycjach w zestawieniu znalazły się burgery, dania kuchni meksykańskiej oraz chińszczyzna i sushi.

CZECHY

Choć tradycyjna czeska kuchnia jest dość ciężka, na czele znalazły rankingu  lekkie i zdrowe sałatki. Na drugim miejscu uplasowała się pizza, a na trzecim – makarony. Inne dania, które znalazły się już poza podium, to wszelkie potrawy mięsne, burgery oraz przysmaki kuchni azjatyckiej.

NIEMCY

W Niemczech w pierwszej trójce ulubionych dań na wynos znalazła się standardowo pizza, a także dania kuchni azjatyckiej oraz sushi. Dalsze pozycje zajęły takie dania, jak burgery, makarony, dania kuchni hinduskiej, greckiej, chińskiej, tureckiej oraz arabskiej.

WIELKA BRYTANIA

W Wielkiej Brytanii prym wiodą dania kuchni hinduskiej. Kolejne miejsce przypadły pizzy i chińszczyźnie. Brytyjczyków zamawiają także chętnie burgery, kebab, makarony, potrawy japońskie, dania kuchni tajskiej, a także lokalny klasyk Fish & Chips (ryba z frytkami) oraz dania libańskie.

SZWECJA

Czołówka ulubionych potraw w Szwecji to na pierwszym miejscu pizza, a zaraz za nią sałatki  i burgery. W dalszej kolejności Szwedom przychodzi ochota na takie przysmaki, jak makarony, dania tajskie, chińszczyzna oraz sushi.

TURCJA

Turcy najchętniej zamawiają potrawy i charakterystyczne dla ich rodzimej kuchni, m.in. kebab. Na drugiej pozycji na talerzach Turków lądują burgery oraz różnego rodzaju kanapki. Pierwszą trójkę zamykają potrawy kuchni włoskiej, w tym oczywiście pizza. Na dalszych pozycjach w rankingu znajdziemy również ogólnie dania różnych kuchni świata, ciasta i desery, a czołówkę ulubionych 7 potraw zamyka kuchnia azjatycka oraz dania z owoców morza.

GRECJA

Ostatnim krajem, który znalazł się „pod lupą” serwisu PizzaPortal.pl jest Grecja, która słynie z niezwykle smacznej i aromatycznej kuchni. Również na greckich talerzach dominuje ich własna, bardzo popularna potrawa – souvlaki, czyli różnego rodzaju mięsa nabite na szpadki. Na podium znalazły się też pizza i burgery. Co interesujące,  Grecy w swoim zestawieniu na miejscu 4 uwzględnili kawę. Na dalszych pozycjach rankingu znalazły się naleśniki i inne przysmaki kuchni greckiej. Zestawienie zamykają potrawy z grilla oraz doceniana na całym świecie kuchnia azjatycka.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI