Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

14 sierpnia 2014 in Styl Życia by Tomasz Jastrun

Kołonotatnik. Blog Tomasza Jastruna

Żyję z pisania i dla pisania. Dawanie świadectwa światu poprzez słowo w różnych formach literackich i dziennikarskich, to moja pasja. Pasją moją jest też tenis, ale największa jest teraz miłość do dziecka. Wolę znacznie kobiety od mężczyzn, ale kobiety - nie baby, babobny i babiuchy. Sam chyba jestem kobiecy, ale tylko w niektórych miejscach,...

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

wtorek, prawie środa

8 godzin do Warszawy …jakoś tak nam zeszło. 40 minut czekania  na bramkach, a nie weekend. Znowu ktoś nie pomyślał. Luksusowy korytarz autostrady, ale na tej jeszcze niepłatnej nie było jak żywej duszy stacji benzynowej, by wóz mi nie umarł z pragnienia, musiałem odbić w bok na Kutno, a tam stacja z innej epoki, kibel też.

Wino niemal zjadło nasz dom.

Antoś napisał opowiadanie pt. „Jak powstałem ”. I czyta nam je, słodko dukając. A Franio zapytał:  a z czego jest zrobiony człowiek?

Monika z Malty z dwójką dzieci. Antoś ma kolegę w swoim wieku, jaka ulga!

2014-08-12 22:27:57

niedziela

do Warszawy…

poprzedniej nocy o czwartej drze się moja komórka, powiadomienie o włamaniu. Ale nie było włamania. Pewnie pająk wlazł na czujkę. Trochę mi było niewyraźnie, kiedy o czwartej w nocy czekałem na wiadomość, długo, bo zapomnieli zadzwonić, że jest ok.

Fale, więc nareszcie morze ujawniło swoje taneczne talenta. Franio wbiega głęboko i odważnie, trzeba go pilnować, Antos ostrożny, trzeba go zachęcać.

Kilka czytelniczek ujawnia się nie tyko na plaży.

Widzę poprzez pola, jak jadą dwa żółte powozy, jeden z moimi bliskimi, coraz mniejsze… gdyby nie bele słomy w plastikowym opakowaniu, byłaby inna epoka, przeszkadza mi ten plastik.

W pobliskim Ciekocinku, niebywały pałac, park i stajnie. Na przeciw slamsy dla dawnych pracowników PGRu. Co za kontrast! Pałac był w ruinie, odzyskał świetność niedawno, prywatny właściciel. Tam przez tydzień międzynarodowe zawody jeździeckie. Wielka ich skala i estetyka, piękne Araby, piękne amazonki…  Zaczepia mnie jakaś pani, „Tomasz?” Jezus Maria: kto to? Jestem Anka Meissner. Widzieliśmy się 40 lat temu w zakopiańskiej Astorii. Córka słynnego pilota i autora kilku lotniczych książek.

Musi być młodsza ode mnie o kilka lat, bo jej nie pamiętam. Wymienia kilka znajomych, młodzieżowych, które gościły w tym domu pisarzy, więc już wiem, że to musiał być  rok 68,  po studenckim Marcu, w trakcie inwazji na Czechosłowację. Olek Gruszczyński, teraz operator w Hollywood, wkrótce wyemigruje z rodzicami. Jej wydaje się, że byliśmy młodsi, bo sama młodszą była. Janka, teraz Stępińska, profesor kardiolog.  Felek jest anestezjologiem w Hamburgu… Zuzanna Łapicka, inteligentna 16-latka, chodziłem z nią na niewinne spacery. Adaś Sandauer też był…był podejrzewany przez słynnego prof. Górskiego, że oblewa deskę w toalecie, były jeszcze wspólne.

Anka organizowała jeździeckie zawody,  sama dużo jeździła, była sędzią…losy i pasje ludzkie.   Mówi na pożegnanie: „do zobaczenia za 40 lat”. W domu starców dla 100-latków, myślę.

Kiedy dzieci uczą się jeździć na koniach, zaczepia mnie kobieta w ciąży, oczywiście jej nie poznałem, jej jest kino Stacja Falenica z prawdziwym peronem, które tak lubię, blisko nas. Widziałem ją rok temu i też była w ciąży. Wtedy było odsłonięcie mało fortunnego muralu na ścianie starej stacji .

Niebieska plastikowa nakrętka na pięknej leśnej ścieżce w drodze na plażę. Jak ranka…specjalnie jej nie podnoszę przez tydzień. I dopiero dzisiaj… Nikomu ona nie przeszkadzała. To jest jednak nadal barbarzyńskie społeczeństwo.

2014-08-10 20:14:48

sobota

Jak pisze się zachodzie słońca, zawsze wpada się w banał. „Poczciwe słońce”- rozżarzona , okrutna ognista kula, ziejąca gazami i światłem.

2014-08-09 09:51:33

Czytaj blog Tomasza Jastruna. Kołonotatnik


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI