Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

TVB Stubai Tirol, fot. Andre Schoenherr
TVB Stubai Tirol, fot. Andre Schoenherr
12 stycznia 2016 in Styl Życia by redakcja

Na sanki w Dolinie Stubai

Stubai słynie nie tylko z nartostrad. Moc emocji zapewnia 12 naturalnych torów saneczkowych o łącznej długości 48 km, co stawia ten ośrodek na czele terenów saneczkarskich  w Tyrolu. 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dolina Stubai jest pierwszym regionem w Tyrolu, którego wszystkie trasy saneczkowe mają odznakę „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiegel” („Odznaka Tyrolskiego Naturalnego Toru Saneczkowego”), czyli spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa oraz są utrzymywane w doskonałym stanie.

Po uruchomieniu trasy zjazdowej ze schroniska Milderaun Alm, w Dolinie Stubai znajduje się 12 torów saneczkowych o różnej długości: od łatwego, 2-kilometrowego zjazdu z Telfes – po najdłuższe, blisko 8-kilometrowe trasy z Elfer do Neustift oraz do Pinnistal. Fani saneczkowania mogą dotrzeć do torów na piechotę, wjechać kolejką albo skorzystać z transportu organizowanego przez pobliskie schroniska.

W dzień można podziwiać piękno górskiego krajobrazu, a w nocy – gwieździste niebo. Trasy w Dolinie Stubai są bowiem oświetlone także wieczorami: tory z Serles do Mieders – dwa razy w tygodniu, z  Elfer do Neustift – trzy razy w tygodniu, z Schlick 2000 do Fulpmes – w każdą środę, z Gleins (Serles) do Schönberg oraz trasy ze schroniska Brandstatt Alm przy dolinie Oberbergtal – codziennie. Szczególnie romantycznie wygląda trasa z Elfer do Pinnistal, oświetlona nastrojowymi lampami naftowymi.

Sprzęt saneczkarski wypożyczany jest w wielu punktach: w sklepach sportowych  w Neustift, Fulpmes i Mieders, na stacjach kolejek na Schlick 2000, Elferbahnen i Serlesbahnen a także w większości schronisk zlokalizowanych przy trasach zjazdowych.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI