Na sanki w Dolinie Stubai

TVB Stubai Tirol, fot. Andre Schoenherr

Stubai słynie nie tylko z nartostrad. Moc emocji zapewnia 12 naturalnych torów saneczkowych o łącznej długości 48 km, co stawia ten ośrodek na czele terenów saneczkarskich w Tyrolu.
Dolina Stubai jest pierwszym regionem w Tyrolu, którego wszystkie trasy saneczkowe mają odznakę „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiegel” („Odznaka Tyrolskiego Naturalnego Toru Saneczkowego”), czyli spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa oraz są utrzymywane w doskonałym stanie.

reklama

Po uruchomieniu trasy zjazdowej ze schroniska Milderaun Alm, w Dolinie Stubai znajduje się 12 torów saneczkowych o różnej długości: od łatwego, 2-kilometrowego zjazdu z Telfes – po najdłuższe, blisko 8-kilometrowe trasy z Elfer do Neustift oraz do Pinnistal. Fani saneczkowania mogą dotrzeć do torów na piechotę, wjechać kolejką albo skorzystać z transportu organizowanego przez pobliskie schroniska.

W dzień można podziwiać piękno górskiego krajobrazu, a w nocy – gwieździste niebo. Trasy w Dolinie Stubai są bowiem oświetlone także wieczorami: tory z Serles do Mieders – dwa razy w tygodniu, z Elfer do Neustift – trzy razy w tygodniu, z Schlick 2000 do Fulpmes – w każdą środę, z Gleins (Serles) do Schönberg oraz trasy ze schroniska Brandstatt Alm przy dolinie Oberbergtal – codziennie. Szczególnie romantycznie wygląda trasa z Elfer do Pinnistal, oświetlona nastrojowymi lampami naftowymi.

Sprzęt saneczkarski wypożyczany jest w wielu punktach: w sklepach sportowych w Neustift, Fulpmes i Mieders, na stacjach kolejek na Schlick 2000, Elferbahnen i Serlesbahnen a także w większości schronisk zlokalizowanych przy trasach zjazdowych.