Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Na sanki w Dolinie Stubai

TVB Stubai Tirol, fot. Andre Schoenherr
12 stycznia 2016 in Styl Życia by redakcja
Stubai słynie nie tylko z nartostrad. Moc emocji zapewnia 12 naturalnych torów saneczkowych o łącznej długości 48 km, co stawia ten ośrodek na czele terenów saneczkarskich  w Tyrolu. 

Dolina Stubai jest pierwszym regionem w Tyrolu, którego wszystkie trasy saneczkowe mają odznakę „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiegel” („Odznaka Tyrolskiego Naturalnego Toru Saneczkowego”), czyli spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa oraz są utrzymywane w doskonałym stanie.

Po uruchomieniu trasy zjazdowej ze schroniska Milderaun Alm, w Dolinie Stubai znajduje się 12 torów saneczkowych o różnej długości: od łatwego, 2-kilometrowego zjazdu z Telfes – po najdłuższe, blisko 8-kilometrowe trasy z Elfer do Neustift oraz do Pinnistal. Fani saneczkowania mogą dotrzeć do torów na piechotę, wjechać kolejką albo skorzystać z transportu organizowanego przez pobliskie schroniska.

W dzień można podziwiać piękno górskiego krajobrazu, a w nocy – gwieździste niebo. Trasy w Dolinie Stubai są bowiem oświetlone także wieczorami: tory z Serles do Mieders – dwa razy w tygodniu, z  Elfer do Neustift – trzy razy w tygodniu, z Schlick 2000 do Fulpmes – w każdą środę, z Gleins (Serles) do Schönberg oraz trasy ze schroniska Brandstatt Alm przy dolinie Oberbergtal – codziennie. Szczególnie romantycznie wygląda trasa z Elfer do Pinnistal, oświetlona nastrojowymi lampami naftowymi.

Sprzęt saneczkarski wypożyczany jest w wielu punktach: w sklepach sportowych  w Neustift, Fulpmes i Mieders, na stacjach kolejek na Schlick 2000, Elferbahnen i Serlesbahnen a także w większości schronisk zlokalizowanych przy trasach zjazdowych.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI