Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Na sanki w Dolinie Stubai

TVB Stubai Tirol, fot. Andre Schoenherr
12 stycznia 2016 in Styl Życia by redakcja
Stubai słynie nie tylko z nartostrad. Moc emocji zapewnia 12 naturalnych torów saneczkowych o łącznej długości 48 km, co stawia ten ośrodek na czele terenów saneczkarskich  w Tyrolu. 

Dolina Stubai jest pierwszym regionem w Tyrolu, którego wszystkie trasy saneczkowe mają odznakę „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiegel” („Odznaka Tyrolskiego Naturalnego Toru Saneczkowego”), czyli spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa oraz są utrzymywane w doskonałym stanie.

Po uruchomieniu trasy zjazdowej ze schroniska Milderaun Alm, w Dolinie Stubai znajduje się 12 torów saneczkowych o różnej długości: od łatwego, 2-kilometrowego zjazdu z Telfes – po najdłuższe, blisko 8-kilometrowe trasy z Elfer do Neustift oraz do Pinnistal. Fani saneczkowania mogą dotrzeć do torów na piechotę, wjechać kolejką albo skorzystać z transportu organizowanego przez pobliskie schroniska.

W dzień można podziwiać piękno górskiego krajobrazu, a w nocy – gwieździste niebo. Trasy w Dolinie Stubai są bowiem oświetlone także wieczorami: tory z Serles do Mieders – dwa razy w tygodniu, z  Elfer do Neustift – trzy razy w tygodniu, z Schlick 2000 do Fulpmes – w każdą środę, z Gleins (Serles) do Schönberg oraz trasy ze schroniska Brandstatt Alm przy dolinie Oberbergtal – codziennie. Szczególnie romantycznie wygląda trasa z Elfer do Pinnistal, oświetlona nastrojowymi lampami naftowymi.

Sprzęt saneczkarski wypożyczany jest w wielu punktach: w sklepach sportowych  w Neustift, Fulpmes i Mieders, na stacjach kolejek na Schlick 2000, Elferbahnen i Serlesbahnen a także w większości schronisk zlokalizowanych przy trasach zjazdowych.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI