fbpx

Dolina Stubai – magiczna zimowa kraina

Dolina Stubai – magiczna zimowa kraina
materiały prasowe

Dolina Stubai z trasami zjazdowymi o długości 150 km to wymarzony raj dla wszystkich fanów sportów zimowych.

materiały prasowe/więcej w galerii

Narciarze, snowboardziści, freestylowcy, freeskierzy, poszukiwacze adrenaliny, rodziny z dziećmi czy po prostu miłośnicy gór – każdy znajdzie tu coś dla siebie.Do dyspozycji są trasy o różnym stopniu trudności: od wymagających na lodowcu Stubai po łagodne stoki ośrodka Schlick 2000, Serles w Mieders czy Elfer w Neustift. Ponadto Dolina Stubai oferuje liczne imprezy oraz zabawy sportowe, które czynią z niej prawdziwie magiczną zimową krainę.

Dolina Stubai, znana również jako „Królestwo śniegu”, to śnieżny plac zabaw dla fanów sportów zimowych, miłośników imprez oraz idealne miejsce dla każdego, kto chce spędzić czas w górach. Lodowiec Stubai, największy ośrodek narciarski ulokowany na lodowcu w Austrii, znajduje się zaledwie 45 minut jazdy samochodem od Innsbrucku. Przy sprzyjających warunkach pogodowych, sezon może się tu zacząć nawet od połowy września. Lodowiec Stubai przyciąga turystów trasami zjazdowymi liczącymi w sumie 110km długości, odpowiednimi dla narciarzy o różnych umiejętnościach,oraz gwarantowanym śniegiem od października do czerwca. Ponadto park śnieżny Moreboards Snowpark Stubai Zoo to miejsce spotkań freeskierów i snowboardzistów z całego świata, którzy mogą korzystać z łatwych, średnio trudnych oraz zaawansowanych przeszkód.

Dolina Stubai, obejmująca lodowiec Stubai oraz trzy pobliskie ośrodki narciarskie – Schlick 2000, Serlesi Elfer, szczyci się niezwykłym doświadczeniem i przygotowaniem do zimowych szaleństw. Stubai to nie tylko doskonałe trasy narciarskie, w tym m.in. 130 km ścieżek biegowych. Jedenaście tras torów saneczkowych o długości 60 km zapewnia moc wrażeń, zarówno w dzień, jak iw nocy. Warto także zajrzeć do chatek oferujących regionalne przysmaki. Miłośnikom przyrody polecamy wędrówki na rakietach śnieżnych, dzięki którym można dotrzeć w dziewicze regiony Alp, zwykle dostępne tylko dla skialpinistów. Dolinę Stubai można podziwiać także z lotu ptaka – wystarczy spróbować paralotniarstwa w tandemie,oferowanych na stacjach w Elfer i Schlick 2000. Fani wspinaczki lodowej mogą zdobyć któreś z wyniosłych wzniesień w górach. Dla tych, którzy dopiero chcą spróbować tej formy aktywności, organizowane są kursy na 20-metrowej wieży wspinaczkowej na lodowcu Stubai niedaleko stacji Gamsgarten.