Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Klub_GAJA_Rzeka_roku_2014_Fot. Ze_zgloszenia_A.Wisniewskiego
Klub_GAJA_Rzeka_roku_2014_Fot. Ze_zgloszenia_A.Wisniewskiego
13 maja 2014 in Styl Życia by redakcja

Najpiękniejsze rzeki w Polsce

Konkurs Rzeka Roku 2014 Klubu Gaja jest formą popularyzowania działań społecznych podejmowanych dla promowania i zachowania walorów przyrodniczych i kulturowych polskich rzek. Jest to ciekawy sposób na odkrywanie miejscowych wartości, a także na zwiększenie zainteresowania lokalnej społeczności środowiskiem naturalnym w pobliżu. Szukamy rzek bliskich sercom ludzi, inspirujących lub tych z ciekawą historią. Zgłoś swoją rzekę do konkursu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Konkurs Rzeka Roku 2014 jest częścią programu Zaadoptuj rzekę Klubu Gaja, który zachęca do poznawania i dbania o dziedzictwo przyrodnicze, kulturowe i społeczne rzek i akwenów. Dzięki zaangażowaniu blisko 123 000 osób zaadoptowano ponad 650 rzek, strumieni, jezior, potoków i stawów a także Bałtyk w 1128 miejscach w Polsce.

Rzekę do konkursu mogą zgłaszać zarówno placówki oświatowe, jak i inne podmioty, takie jak: związki wędkarskie, samorządy, organizacje społeczne, instytucje, firmy oraz osoby prywatne. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 maja 2014. Spośród wszystkich zgłoszonych rzek jury wybierze 11 finalistek – poznamy je w końcu czerwca. We wrześniu 2014 jedna z nich zostanie Rzeką Roku 2014. Tytuł przypadnie zwyciężczyni w głosowaniu internetowym.

Nagrodami w konkursie są dwie statuetki Rzeki Roku 2014 – dla zgłaszającego rzekę oraz dla samorządu, na którego terenie rzeka-laureatka się znajduje.

Napłynęły już pierwsze zgłoszenia do konkursu. W jednym z nich, nadesłanym przez pana Arkadiusza Wiśniewskiego, który pięknie opisuje rzekę Bug oraz miejscowość Brańszczyk, czytamy: „(…) Bug był, jest i będzie centrum Brańszczyka. Cała historia powstania tej miejscowości oraz miejscowości sąsiednich nad Bugiem, związana jest ściśle z ta rzeką. Tędy bowiem prowadził jeden z najstarszych w Europie szlaków handlowych łączący Morze czarne z Bałtykiem (…) Historia prawdopodobnie jak Titanic, spoczywa na dnie Bugu; szczątki mostu łączącego Brańszczyk z Kamieńczykiem i wiele innych tajemnic. Może kiedyś ktoś połączy brakujące elementy układanki i stworzy historię, jaka poznają nasze dzieci, wnuki i prawnuki(…)”.

Regulamin konkursu Rzeka Roku 2014 i karta zgłoszenia na stronie Klubu Gaja


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI