Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

appstore
appstore
29 czerwca 2015 in Styl Życia by redakcja

iPolak – aplikacja na wakacje

Początek wakacje zaczął się niezbyt optymistycznie. Zamachy terrorystyczne we Francji, Tunezji oraz Kuwejcie, znacznie osłabiły globalne poczucie bezpieczeństwa. Podpowiadamy co zrobić, by zmaksymalizować swoje bezpieczeństwo, w trakcie zagranicznej podróży.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W ubiegły piątek, MSZ  zaprezentową nową odsłonę bezpłatnejaplikacji iPolak oraz poradnika www.polakzagranica.msz.gov.pl zawierającego aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju. W nowej odsłonie oba produkty, przygotowane przez MSZ z myślą o Polakach udających się w podróż za granicę, wzbogacono o przydatne dla użytkowników funkcje i dostosowane do wymagań nowoczesnych urządzeń.

Aplikację iPolak (www.msz.gov.pl/ipolak) możemy zainstalować na smartfonie lub tablecie, który zabierzemy ze sobą na wakacje. To niezbędnik w podróży, który wskaże drogę do najbliższej polskiej placówki dyplomatycznej. iPolak w łatwy sposób umożliwia też zapoznawanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, w których obowiązuje czterostopniowa skala (od „zachowaj zwykłą ostrożność”, po „opuść natychmiast”). Dzięki telefonowi alarmowemu, wybieranemu jednym przyciskiem S.O.S., w niebezpiecznej sytuacji, użytkownik smartfonu czy tabletu łatwo skontaktuje się z najbliższą polską placówką dyplomatyczną.

Przed wakacyjną wyprawą warto skorzystać także z innych narzędzi konsularnych MSZ, które zwiększają bezpieczeństwo w czasie podróży. Jednym z nich jest serwis „Odyseusz” (www.odyseusz.msz.gov.pl) umożliwiający łatwą rejestrację naszego wyjazdu do innego kraju.

Źródło: MSZ


Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI