Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
14 lipca 2014 in Praca i Finanse by redakcja

Motywacja w biznesie

Motywowanie pracowników i budowanie lojalności klientów jest jednym z kluczowych elementów wpływających na sukces firmy. Sztuka motywacji jest podstawą dobrego zarządzania i rozwoju firmy. Coraz więcej przedsiębiorstw wykracza więc poza standardowe i pozafinansowe formy benefitów. Nowy trend to wspólne przeżycie niezapomnianych emocji. O efektywności metody przesądza znajomość zainteresowań pracowników i kontrahentów.

Nowy trend w budowaniu relacji z partnerami biznesowymi i motywowania pracowników w postaci niestandardowych przeżyć do niedawna był w Polsce jeszcze egzotyką, analogicznie jak idea „corporate wellness”, dziś jest coraz częściej wykorzystywany nie tylko przez korporacje, ale również polskie firmy.

„Z naszych obserwacji wynika, iż największym zainteresowaniem w ofercie biznesowej cieszą się prezenty w postaci przeżyć związane z motoryzacją, jak drifting, przejażdżki luksusowymi, sportowymi autami. Drugie miejsce zajmują doznania w powietrzu czyli: loty paralotnią, szybowcem czy balonem. Kolejna popularna kategoria to strzelanie z broni czy gry taktyczne”, mówi Kornel Piesio z serwisu prezentmarzen.com.

Z danych sprzedażowych serwisu wynika, że zainteresowanie tymi usługami systematycznie rośnie. W 2012 roku wartość zamówień dla biznesu na realizację oryginalnych prezentów wynosiła zaledwie 7%, rok później już ponad 16% i ta tendencja się utrzymuje. To, że nie mówimy tylko o chwilowej modzie, ale również ciekawej formie nagradzania handlowców, rzetelnych partnerów czy lojalnych klientów. Kolejne lata pokażą, czy ta metoda na trwałe trafi do katalogu technik motywacyjnych w biznesie.

mat.pras.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI