fbpx

Jakie sporty ekstremalne uprawiają Polacy?

Jakie sporty ekstremalne uprawiają Polacy?
123rf.com

Z sondy przeprowadzonej przez serwis prezentmarzen.pl wynika, że aż 84% badanych uprawia sporty, z tego 36% regularnie. Większość Polaków, bo aż 70% robi to dla zdrowia, 61% dla przyjemności, a 47% dla lepszego samopoczucia, żeby odreagować stres i być w dobrej formie*. Wzrasta też zainteresowanie sportami ekstremalnymi.
Największym zainteresowaniem cieszą się sporty związane z motoryzacją, jak drifting, przejażdżki luksusowymi sportowymi autami oraz rajdy samochodowe. Drugie miejsce zajmują doznania w powietrzu czyli: loty paralotnią, szybowcem czy balonem. Kolejna popularna kategoria sportu to strzelanie z broni czy gry taktyczne.

– Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji. Chęć doświadczenia czegoś niezwykłego i towarzysząca temu pozytywna adrenalina sprawiają, że np. skok na bungee jest dla wielu ludzi nie lada przeżyciem, a często również spełnieniem marzeńmówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.pl

Badania serwisu wskazują, że z niestandardowych propozycji korzystają głównie ludzie młodzi i wykształceni, blisko 75 % nie przekroczyło 34 roku życia, a aż 64 % ma wykształcenie wyższe.

* Badanie CBOS z 08/2014
Mat.pras.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze