Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
15 października 2015 in Styl Życia by redakcja

Sezon na żurawinę

Żurawina jest bogata w błonnik, ma również działanie przeciwutleniające. To idealna zdrowa przekąska i atrakcyjny zamiennik słodyczy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Malownicze pejzaże bezkresnych żurawinowych pól rozpościerają się na  wschodnim wybrzeżu USA w stanie Massachusetts, w okolicach Bostonu. Stąd pochodzi najwyższej jakości żurawina Bakalland. Przepiękne krzewy, rozciągające się na torfowiskach i terenach bagiennych, zachwycają nie tylko soczystością dojrzewających owoców, ale przede wszystkim przepięknymi odcieniami czerwieni. Owoce nabierają barw i smaku od wiosny, a w połowie września rozpoczynają się zbiory w pełni dojrzałej, dorodnej żurawiny. Wówczas krzewy zalewane są wodą, pod wpływem której owoce wypływają na powierzchnię – i dzięki temu pozostają nienaruszone. Niespotykany widok unoszącej się na wodzie żurawiny tworzący malowniczy krajobraz purpurowych jezior, z pewnością zachwyci każdego. Kolejnym etapem produkcji jest suszenie tych aromatycznych i delikatnych owoców na słońcu. Cały proces ma na celu zachowanie żurawiny w całości, a tym samym zachowanie pełni soku i wartości odżywczych.

Choć o żurawinie najczęściej przypominamy sobie podczas przygotowywania potraw i wypieków, to doskonale sprawdza się ona także jako samodzielna przekąska między posiłkami, zamiennik słodyczy albo w formie dodatku do  ulubionego jogurtu albo koktajlu.  Żurawina to prawdziwym skarbem natury, jest bogata przede wszystkim w błonnik,  który reguluje pracę naszego trawiennego. Suszona żurawina ma również działanie  przeciwutleniające, podobnie jak na przykład czerwone wino.

Dobrej jakości suszona żurawina to przede wszystkim całe, dorodne i z pewnością niepocięte owoce. Owalne, delikatnie pomarszczone kuleczki od Bakalland zachowują naturalny sok, co również  świadczy o ich najwyższej jakości. Dzięki temu, że owoce żurawiny suszone są na  słońcu w całości, utrzymują intensywny kolor, jędrność, smak i niepowtarzalny aromat.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI