Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój

3 października 2016 in Solidarność kobiet, Styl Życia by Katarzyna Droga

Solidarne kobiety w czarnym proteście

Nie zawsze życie układa się szczęśliwie. Nie na wszystko mamy wpływ. Czasem jednak, kiedy człowieka dotknie zło, przemoc, czy choroba, można podjąć decyzję. To moim zdaniem - wolność. Dla niej warto przypomnieć sobie solidarność.

protestTrzecia edycja Akcji „Solidarność kobiet ma SENS” rusza w chwili, kiedy tej solidarności potrzeba jak nigdy dotąd.  Nabrała realnego, konkretnego wymiaru, którym jest walka o wolność.  Chciałam napisać o wolność kobiety, ale po namyśle piszę: wolność człowieka. Także o godność, o szacunek, miłość, ale przede wszystkim o wolność, prawo decydowania o sobie.

Od trzech lat piszemy w Sensie o solidarności kobiet, potrzebie wzajemnego wsparcia, prowadzimy akcję promującą tę wartość, Włączyły się w nią znakomite ambasadorki, a na spotkaniach z Czytelniczkami, słyszymy, że kobiety są fajne, mogą sobie wiele dać, potrzebują wzajemnego wsparcia.  Z dumą wychodzę zawsze z takich spotkań, z poczuciem, że  zdobyłyśmy  kolejne serca. Teraz jednak nadszedł moment, kiedy nie wystarczy dyskutować i pisać. Teraz solidarność kobiet wobec kobiet, i mężczyzn wobec kobiet, można wyrazić bardzo prosto. W poniedziałek, nakładam czarny strój i  wyruszam z koleżankami na czarny protest. Jest marszem solidarności kobiet. W walce o to, żeby rodzicielstwo, miłość i wielkie szczęście, jakim jest dziecko miało sens.

Nie zawsze życie układa się szczęśliwie. Nie na wszystko mamy wpływ. Czasem  jednak, kiedy człowieka dotknie przemoc, czy choroba, można podjąć jakąś decyzję. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej zabiera tę możliwość. Najpiękniejsze słowa: chcę urodzić dziecko,  kobieta, którą dotknęło nieszczęście ma zastąpić słowem „muszę”. W poniedziałek trzeba powiedzieć temu: nie. To sensu nie ma.

Ręka w rękę solidarnie pójdą ulicami Warszawy nasze felietonistki, autorki, i dziewczyny z wszystkich działów. W tej chwili nie jest ważne, która ma trójkę dzieci,  która ich nie ma i czy będzie mieć.

Ważne, że nie chcemy piekła kobiet. Chcemy, żeby nasze dzieci były kochane i wyczekiwane. Dzisiaj solidarność kobiet, to ten czarny protest i on ma sens. My tam będziemy, zapraszamy solidarne kobiety.

Katarzyna Droga
Redaktor naczelna
Magazyn SENS


Wiosenne trendy w manicurze z Indigo Nails: konkurs

Zadbane dłonie i ładne paznokcie to powód do dumy i niepodważalny atut każdej kobiety. Elegancki manicure, tak samo jak biżuteria czy makijaż, doda nam pewności ...

Przetrwać rozwód. Zwyciężanie w pokoju według Bruce’a Lee

Z czym kojarzy ci się Bruce Lee? Większość ludzi łączy tę słynną postać z technikami sztuk walki. A jednak pozory mogą mylić. Bruce Lee był ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI