Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Topowe seriale o współczesnych geniuszach

11 kwietnia 2016 in Styl Życia by Joanna Olekszyk
Może nie mają na sobie najmodniejszych ciuchów i często ze stresu pocą im się ręce, ale jak tu nie podziwiać ich inteligencji, a może też czasem się z nich pośmiać. Poznaj seriale o współczesnych geniuszach.

Przez setki tysięcy lat goście tacy jak my dostawali lanie, pora to zmienić” – mówi Richard Hendricks, jeden z bohaterów serialu „Dolina Krzemowa”. Postanowił właśnie założyć z kumplami firmę Pied Piper, która gwarantuje najszybsze kompresowanie plików i streaming wszech czasów. Nie wiesz, co to jest streaming? Nie martw się, szybko wsiąkniesz w ten świat, bo „Dolina Krzemowa” tak naprawdę opowiada o współczesnym stechnologizowanym świecie, w którym władzę przejmują komputerowi geniusze.

– Żyjemy w erze informatycznej dyktatury, w czasach, w których osoby znające się na nowych technologiach mają szansę na zarobienie ogromnych pieniędzy i zrobienie światowej kariery – mówi Lidia Rudzińska, kulturoznawca. – Chłopcy siedzący od rana do nocy przed komputerem nie są już na marginesie społeczeństwa, nie są frajerami, tylko superbohaterami naszych czasów. Za parę lat mogą zostać nowym Markiem Zukerbergiem, Billem Gatesem czy Stevem Jobsem. Dzisiaj, że zacytuję serialowego Sherlocka Holmesa: „brain is new sexy”, czyli najseksowniejszy staje się mózg.

Co więcej, przestało być obciachem namiętne granie w gry komputerowe, oglądanie komiksów, science fiction czy fantasy, czyli wszystko to, co kiedyś było wstydliwym hobby, typowym dla „niepopularnych dzieciaków”. Dzisiaj sexy stali się nie tylko bohaterowie komiksów, ale też ich fani. Obciachem jest nie znać „Gry o tron” czy nie widzieć nowych „Avengersów” w kinie, o role w nich ubiegają się największe gwiazdy kina. – Momentem przełomowym był „Matrix”, czyli pierwszy film, w którym nerd siedzący w domu przy komputerze uratował świat – mówi Lidia Rudzińska. – Dzięki niemu nerdy i geeki zaczęły wychodzić z szafy. I to o nich właśnie opowiadają seriale, jak wspomniana „Dolina Krzemowa” czy „Teoria wielkiego podrywu”.

Strony: 1 2 3 4


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI