Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Wrocław na planszówce Monopoly

mat.pras.
8 listopada 2016 in Styl Życia by redakcja
5 listopada odbyła się premiera wrocławskiej edycji Monopoly, jednej z najbardziej znanych planszówek na świecie . Wrocław to trzecie miasto w Polsce - po Krakowie i Gdańsku - które trafia do gry. 

Monopoly to klasyczna gra planszowa, znana dziś na całym świecie, która polega na handlu nieruchomościami. Sukces zależy od umiejętności myślenia strategicznego oraz szybkiego podejmowania decyzji – trafnych spekulacji, udanych inwestycji i mądrze przeprowadzonych transakcji. Oryginalnie gra Monopoly wydana została w USA przez Parker Brothers w okresie Wielkiego Kryzysu. W roku 1935 roku planszówka przyjęła obecną formę: z 40 polami i kartami szans oraz kasy społecznej. Pierwsza edycja była wzorowana na Atlantic City w stanie New Jersey.

Miejskie edycje Monopoly powstają na całym świecie. W Polsce mają je Gdańsk i Kraków oraz od kilku dni Wrocław.Na wrocławskiej planszy znalazło się w sumie 30 charakterystycznych obiektów – od zabytków po budowle nowoczesne. Pierwsze pole zajmują Krzyki, a najdroższy jest Ostrów Tumski – oba wybrane przez mieszkańców w otwartych konkursach.  Poza tym „do obrotu” trafiły m.in.Hala Stulecia, uczelnie wrocławskie, park Szczytnicki czy Panorama Racławicka. Co więcej, Wrocław jako pierwsze miasto na świecie będzie miał aż dwie wersje kultowej gry – premierę Monopoly Junior Wrocławskie Krasnale zaplanowano na 3 grudnia 2016 r


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI