Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
22 maja 2013 in Moda i uroda by redakcja

Dalia od Paprocki&Brzozowski

Wczoraj, w warszawskim Soho odbył się pokaz jesienno - zimowej kolekcji duetu Paprocki&Brzozowski. Kolekcja zatutułowana jako Dalia zachwyca zmysłowością oraz magią mody inspirowanej latami 40..

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Wczorajszy wieczór w warszawskim Soho Factory, dzięki duetowi Paprocki&Brzozowski, stał się romantyczną podróżą w lata czterdzieste minionego wieku. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać kreacje z ich najnowszej kolekcji jesień – zima 2013/2014 zatytułowanej Dalia. I tym razem nie zawiodły fanki stylu retro.

„Chcieliśmy pokazać uwodzicielską kobietę z lat 40. Seksapil retro, znany doskonale dzięki najbardziej czarującym gwiazdom dawnego Hollywood, a który do dzisiaj się nie zdewaluował” – zaznaczają projektanci.

Pomimo oczywistych nawiązań strojów kobiecych do garderoby męskiej, w szczególności militarnej, panie w latach 40. prezentowały się doskonale, niezwykle kobieco i elegancko. Pod koniec lat 40. zadebiutował Christian Dior, który całkowicie zerwał z wojennym ascetyzmem i odmienił wizerunek kobiety.

W nowej kolekcji duetu Paprocki&Brzozowski znalazły się również propozycje dla mężczyzn. Projektanci, po wielu sezonach tworzenia tylko dla kobiet, postanowili znów poeksperymentować z męską garderobą. Jednak to przede wszystkim sylwetki kobiece przyciągały uwagę fasonami, ascetyzmem i wyważeniem w wyborze dodatków oraz jakością materiałów.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI