Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

11901119_984936928218230_635550590_o
27 sierpnia 2015 in Moda i uroda by redakcja

Farbowanie włosów – jak wykonać koloryzację i dobrać odpowiedni odcień

Domowa koloryzacja włosów wciąż zyskuje na popularności. Okazuje się bowiem, że zabieg ten wcale nie jest trudny do samodzielnego przeprowadzenia, a co więcej końcowy efekt może być porównywalny z tym, jaki uzyskuje się w salonie fryzjerskim. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad i, co najważniejsze, dobrać odpowiedni kolor.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Blond czy rudy?

Przynajmniej raz w życiu każdej z nas zdarzyła się wpadka z nieodpowiednim doborem farby do włosów. Nie można jednoznacznie wyznaczyć granic określających, który kolor włosów będzie pasował do naszej urody. Warto jednak kierować się pewnymi ogólnie przyjętymi kryteriami. Trzy główne elementy, na które powinnyśmy zwracać uwagę to: naturalny odcień włosów, odcień cery oraz oprawa oczu. Przyjmuje się, że kolor farby powinien różnić się o nie więcej niż dwa tony od naturalnego koloru włosów. Posiadaczki śniadej cery i piwnych bądź brązowych oczu powinny stawiać na ciepłe, ciemne odcienie np. złocisty brąz czy kasztan. Jasne kolory będą z kolei idealne nie tylko dla naturalnych blondynek, ale i dla kobiet, które borykają się z niedoskonałościami cery. Odwrotnie, chcąc podkreślić i zaakcentować wyraz twarzy oraz jej rysy, wybieramy kolory ciemne. Doskonale sprawdzą się one także w przypadku pań o typie tzw. zimnej urody, czyli naturalnych brunetek o niebieskich oczach i alabastrowej cerze. Odcieni czerwieni unikajmy zawsze wtedy, gdy mamy tendencję do pękających naczynek czy trądziku, bowiem rudości podkreślą wszelkiego rodzaju niedoskonałości w podobnym kolorze.

Jak się przygotować do koloryzacji?

Kiedy już zdecydujemy się na określony odcień zwróćmy uwagę na rodzaj samego produktu. Do wyboru mamy szampony, pianki, farby i każdy z tych preparatów będzie wymagał nieco innego postępowania w trakcie koloryzacji. Na samym początku należy dokładnie zapoznać się z ulotką. Niektóre ze środków koloryzujących wymagają wcześniejszego mycia włosów, inne wręcz przeciwnie, należy nakładać na suchą, nieumytą głowę. Przystępując do farbowania, zwłaszcza jeżeli jest to pierwsza samodzielna próba, warto przeprowadzić test tolerancji na dany kosmetyk, ze względu na możliwość wystąpienia alergii skórnej. Kiedy już upewnimy się, że nie jesteśmy uczulone należy dokładnie zabezpieczyć szyję i dekolt oraz oczywiście dłonie. Dodatkowo, aby chronić przed zabarwieniem skórę wokół linii włosów, można posmarować ją cienką warstwą tłustego kremu lub wazeliny.

Do dzieła!

Przygotowanie preparatu do nakładania na włosy odbywa się zawsze bezpośrednio przed koloryzacją. Zwykle polega ono na zmieszaniu ze sobą zawartości kilku tubek zawierających m.in. pigmenty, utleniacze czy substancje utrwalające. Przestrzegając procedur zawartych w ulotce docieramy do etapu, gdy wszystko jest gotowe, a my możemy przystąpić do nakładania farby. Najlepiej, gdy rozpoczniemy od środka głowy, kierując się następnie w stronę karku. Aby maksymalnie ułatwić sobie pracę i nie pominąć żadnego miejsca, rozdzielamy włosy na warstwy, a farbę nakładamy pasmo po pasmie, przekładając je następnie np. na czubek głowy, po to by oddzielać kosmyki z nałożonym preparatem od tych jeszcze nie pofarbowanych.. Gdy już cała farba znajdzie się na włosach można dodatkowo ją dokładnie wmasować, pamiętając szczególnie o okolicach wokół uszu. Jeśli zależy nam wyłącznie na pozbyciu się odrostów, preparat koloryzujący nakładamy tylko na odrost, a po 15-20 minutach rozprowadzamy farbę grzebieniem na całych włosach, utrzymując ją kilka minut – aby odświeżyć „stary” kolor. Posiadaczki długich włosów powinny pamiętać, że jedno opakowanie preparatu koloryzującego może okazać się niewystarczające i lepiej zaopatrzyć się w dwa pudełka. Po upływie czasu koloryzacji dokładnie spłukujemy farbę z włosów, do momentu aż woda nie będzie zabarwiona. Zwykle nie ma już konieczności mycia szamponem, a wystarczy jedynie nałożenie specjalistycznej odżywki dołączonej do preparatu. Niewątpliwie farbowanie włosów w warunkach domowych, jeśli przeprowadzane zgodnie z zaleceniami, stanowi doskonałą alternatywę dla pań, które nie chcą tracić sporej sumy pieniędzy na koloryzację u fryzjera.

Więcej informacji o farbowaniu na : LorealParis.pl


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI