Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Mat.pras.
Mat.pras.
28 września 2011 in Moda i uroda by Dominika Zasłona

Filmy z modą w tle

Gdzie w filmie szukać modowych inspiracji? Dla mnie to będą przede wszystkim filmy z Audrey Hepburn.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Niezapomniane „Śniadanie u Tiffany”ego” (1961) – mała czarna , duże okulary i mnóstwo wdzięku. Także „Sabrina”(1954) i wspaniałe projekty Huberta de Givenchy, „Zabawna buzia” (1957), w którym intelektualistka staje się modelką i znajduje miłość w osobie fotografa , a także kulisy świata mody i sesji do kolorowych magazynów.

Bezpośrednie nawiązanie do Holly Golightly (postaci z „Śniadania u Tiffany’ego) znajduje się filmie „Miłość i inne nieszczęścia”(2006) , gdzie główna bohaterka nie kryje swej fascynacji tą postacią. Tu także poznajemy od kulis wielka modę. Oczywiście nie można nie wspomnieć o nieco przerysowanym, ale na pewno prezentującym najnowsze ówczesne kolekcji, filmie „Diabeł ubiera się u Prady” (2006)- ile tam pojawia się ubrań!!

Niezapomnianą stylizację – biała męska koszula, czarne wąskie spodnie i czarny bob (fryzura)odnajdziemy w filmie „Pulp Fiction” (1994). Należy też wymienić „Seks w wielkim mieście”, który jest kopalnią modowych  pomysłów – moim zdaniem serial był bardziej odkrywczy, ale w filmie (obydwu częściach) też można znaleźć sporo modowych ciekawostek, a postać Carrie Bradshaw , choć nie istnieje, jest ikoną mody.

Ciekawostką może być też film Roberta Altmana o świecie mody „Pret-a-porter”(1994), a w nim polski akcent w postaci Kasi Figury. Dla poszukujących perfekcji w stylizacji polecam „Spragnieni miłości” (2000) , niewątpliwie został stworzony dla estetów.

Można by wymieniać jeszcze długo, ale lepiej zacząć oglądać…


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI