Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
9 lipca 2014 in Moda i uroda by redakcja

Jak dbać o biustonosze?

Czy potrafimy właściwie traktować bieliznę i co zrobić, by służyła nam jak najdłużej w doskonałej kondycji, tłumaczy Beata Marek, brafitterka marki Dalia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Pranie biustonoszy to niełatwe zadanie. Niestety kobiety często zapominają o delikatnej formie tej części garderoby, która wymaga specjalnego traktowania. Ważne, aby prać biustonosze w delikatny sposób, ale bardzo dokładnie, ponieważ ciało pozostawia na tkaninie ślady złuszczonego naskórka, potu, balsamów, antyperspirantów czy perfum. A w takim środowisku chętnie rozwijają się bakterie.

Oto kilka zasad zasadach dotyczących prania i przechowywania biustonoszy, przygotowanych przez brafitterkę marki Dalia

1. Staników z fiszbinami nie pierzmy  nigdy w pralce. Ten delikatny element może się trwale zdeformować, a miseczki powyginać. Ręcznie należy prać też wrażliwe materiały i subtelne koronki. Warto używać delikatnych płatków mydlanych i płynów do prania

2. Większość producentów zaleca delikatne pranie ręczne, jeśli jednak zdecydujemy się na wrzucenie bielizny do pralki –  robimy to na własną odpowiedzialność. Włóżmy wtedy jedną miseczkę w drugą i umieśćmy biustonosz w specjalnie zawiązywanym woreczku, by nie splątał się z innymi ubraniami i nie powyginał. Nie stosujmy klasycznego proszku do prania, gdyż powoduje zżółknięcie gumek.

3. Nie stosujmy gorącej wody, która może zniszczyć tkaninę. Używając pralki, należy ustawić temperaturę na maksymalnie 40 stopni.

4. Nie płuczmy bielizny w płynach zmiękczających, gdyż uszkadzają delikatne włókna materiału.

5. Suszmy w pozycji rozwieszonej lub na płasko (nie na słońcu czy kaloryferze, gdyż niszczą kolory).

6. Sposób przechowywania ma wpływ na żywotność biustonoszy. Warto wygospodarować w szafie odrębne miejsce dla nich i nie kłaść ich razem z paskami czy innymi akcesoriami, ponieważ ostre krawędzi tych przedmiotów mogą zaciągnąć delikatny materiał. Biustonosze najlepiej układać „miseczka w miseczkę” lub ułożone jeden za drugim, bez składania i wyginania.  Można kupić także  specjalne separatory i umieścić w odpowiedniej komorze po jednym modelu. Biustonoszy nie przechowujemy też w pobliżu skarpetek, spódnic czy płaszczy, gdyż mogą łatwo pochłaniać niepożądane zapachy. W podróży warto skorzystać z saszetek na bieliznę.

źródło: mat.pras. Dalia

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI