Mydło siarkowe na trądzik

materiały prasowe

Trądzik to choroba, która od lat dokucza milionom ludzi na całym świecie. Dotyczy ponad 90% dziewcząt i chłopców, szczególnie między 12 a 30 rokiem życia. Rozwija się także u osób starszych, nawet 40-50 letnich. Najczęściej uwarunkowany jest hormonalnie. Skóra tłusta i trądzikowa wymaga systematycznej i kompleksowej pielęgnacja odpowiednio dobranymi kosmetykami.
Siarka skutecznie łagodzi objawy trądziku. Kosmetolodzy od lat uważają ten minerał za leczniczy. Siarka działa antybakteryjnie, pomaga opanować stan zapalny i przeciwdziała jego nawrotom. Regulując pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie sebum, którego nadmiar jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmian trądzikowych. Oczyszcza i zwęża pory. Matuje i zapewnia skórze właściwe pH, jest bardzo dobrze tolerowana – nie powoduje podrażnień.

Regularne stosowanie odpowiednio dobranych produktów do higieny i pielęgnacji zapewnia optymalne efekty i sukces w walce z trądzikiem. Linia Barwa Siarkowa to kompleksowa odpowiedź na potrzeby skóry tłustej i trądzikowej.

Specjalistyczne siarkowe mydło przeznaczone jest do codziennej pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Może być stosowane na skórę twarzy, pleców, ramion i dekoltu. Ogranicza rozwój bakterii, normalizuje procesy zapalne skóry, działa antybakteryjne i przeciwłojotokowo. Doskonale oczyszcza skórę. Mydło nie zawiera kompozycji zapachowej, konserwantów czy alkaliów, co eliminuje ryzyko podrażnień. Brak w nim także składników pochodzenia zwierzęcego. Skuteczność i bezpieczeństwo produktu zostały potwierdzone badaniami dermatologicznymi i aplikacyjnymi.

SIARKA – działa antybakteryjnie reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając wydzielanie sebum;

WAZELINA – tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry – dzięki czemu zabezpiecza przed utratą wody, chroni skórę przed przesuszeniem oraz działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych ;

GLICERYNA – nawilża i chroni skórę.