Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
12 września 2012 in Moda i uroda by redakcja

Nadpotliwość-wstydliwy problem

Pocenie się jest naturalnym procesem organizmu mającym na celu ochronę przed przegrzaniem. Co robić jednak, kiedy pocimy się nadmiernie, nawet gdy jest nam chłodno?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Nadmierna potliwość jest bardzo uciążliwa, nieprzyjemna i krępująca dla osób, które na nią cierpią. Charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów potowych, należących do gruczołów wydzielania zewnętrznego. Zlokalizowane są one niemal na całej powierzchni ciała, ale najwięcej ich znajduje się na dłoniach, stopach i w okolicach pach oraz pachwin. Te miejsca są właśnie najczęściej dotknięte nadpotliwością.

Choroba?

Bywa, że z problemem wiąże się choroba, która powoduje takie objawy. Przyczyn możemy szukać w zaburzeniach gospodarki hormonalnej (nadczynność tarczycy), chorobach metabolicznych (cukrzyca, otyłość, nadwaga) lub infekcjach wirusowych  i bakteryjnych. Zdarza się jednak, że za stan rzeczy odpowiedzialne są stres i silne emocje. Jeszcze innym powodem może być zatrucie.

A jeśli nie?

Zdarza się tak, że nasz organizm ma po prostu zaburzoną funkcję pocenia i w ten sposób reaguje na przykład na silne emocje. Nadmierne pocenie się jednej okolicy ciała, najczęściej związane jest z reakcją emocjonalną na stres. W tym przypadku mamy zazwyczaj do czynienia z poceniem się dłoni.

Strony: 1 2


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI